Orosházi érmek Bukarestből és Pécsről

A bukaresti nemzetközi versenyen eredményesen szereplő orosházi trió

Bukarestben szerepelt a magyar U17-es birkózó válogatott. A három szakág részére megtartott viadalon 16 ország versenyzői léptek szőnyegre, a magyar fiataloknak egyben válogató is volt az erőpróba. Az Orosházi Spartacus Birkózó Klubot három ifjú birkózó képviselte.

Laczkó Petra 57 kg-ban, Páli Mirella 61 kg-ban és Somogyvári Milán 45 kg-ban serdülőkorú versenyzőként birkózott. Mirella és Milán hatalmas küzdelmeket követően bronzérmet vehetett át, míg Petra ötödik helyen zárt, ezzel pedig valamennyien nagy lépést tettek a válogatottság felé.
A romániai versennyel párhuzamosan Pécs adott otthont a 2022. évi egyetemi és főiskolai országos bajnokságnak. A viadalon valamennyi szakágban összemérték tudásukat a legjobb hazai versenyzők. Kiválóan teljesített az Orosházi Birkózó Egyesület ifjú sportolója, Bojtor Gellért, aki két medállal térhetett haza. A 97 kg-os súlycsoportban szabad fogásban aranyérmet nyert, míg kötött fogásban a dobogó második fokára állhatott az eredményhirdetéskor.