Pusztai Márk diákolimpiai bajnok

Az aranyérmes Pusztai Márk felkészítő-edzői társaságában

Budapest és Zalaegerszeg adott otthont hétvégén a szabadfogású birkózók Diák I-es és Diák II-es korosztályú országos diákolimpia döntőjének. Mindkét helyszínen akadtak megyei érdekeltségek, és a sikerek sem maradtak el.

Pesterzsébeten az ESMTK Birkózó Szakosztálya az idősebb korosztály fináléját bonyolította le. Az Orosházi Spartacus Birkózó Klubot négy versenyző képviselte az eseményen. Pusztai Márk a 38 kg-ban remek birkózással diákolimpiai bajnoki címet nyert. A 35 kg-os Kis Levente sérülés miatt visszalépett. A 69 kg-ban Bereczki-Varga Szilárd bronzérmes lett, miként +85 kg-ban Pleskonics Máté is. A 76 kg-os Takács Ádám lemaradt az érmekről, ezúttal az 5. helyen fejezte be a versenyt.
A dévaványai fiatalok is kitettek magukért, 29 kg-ban Kónya Patrik ezüstérmes lett, 38 kg-ban Szakmeiszter Tamás bronzérmes. A Szarvasi Birkózó Egyesület versenyzője, Tóth Kevin 42 kg-ban a dobogó harmadik fokára állhatott, klubtársa, az 50 kg-os Belincsák Henrik ötödik lett kategóriájában.
Párhuzamosan a fővárosi erőpróbával, Zalaegerszegen 161 fiatal lépett szőnyegre, köztük több megyei sportoló. Közülük a Szarvasi Birkózó Egyesület sportolója, Darvas Krisztián szerepelt legjobban, aki a 35 kg-osok mezőnyében bronzérmet szerzett. A dévaványai Valach Noel (29 kg) és Kotálik Csenger (69 kg), valamint az Orosházi Birkózó Egyesület képviseletében Almási Áron (+69 kg) egyaránt az 5. helyen zárta a viadalt.