Sakkverseny kísérleti jelleggel

Győri Szabolcs, az első online torna győztese. Fotó: Mónus Zoltán

Az Orosházi Sakk Egyesület vezetése a két ünnep között a facebook alkalmazásával online sakkversenyt szervezett, amelyen az egyesület tagjainak igyekezett lehetőséget biztosítani a játékra. A kísérleti jelleggel megtartott viadalt Győri Szabolcs nyerte meg, második Kunos Zoltán, harmadik Mónus Zoltán, negyedik ifj. Horváth Antal, ötödik dr. Zalai Mihály lett.

A mérkőzéseket 5–5 perces játékidővel valamint lépésenként 2 másodperc hozzáadásával rendezték meg. Az egyesület vezetése úgy ítélte meg, hogy ez a versenyforma kedvező fogadtatásban részesült, ezért elindítja az „Orosházi Online Tél 2021 Grand Prix” online sakk versenysorozatot, amely három fordulóból áll.
Az egyes fordulók időpontjai. Első forduló: január 9., szombat 10.00–12.00. Második forduló: január 16., szombat 10.00–12.00. Harmadik forduló: január 23., szombat 10.00–12.00.
Az összetett pontverseny győztese kupát kap, a második és harmadik helyezett érem díjazásban részesül. Különdíjat kap a legjobb 14 év alatti (2007. január 1. után születettek), valamint a legjobb szenior (1961. január 1. előtt születettek) sakkozó.