Szani Réka duplázott a lovasnyitányon

Szani Réka és Amanda

Az idei évben a megyei versenyszezon is megszenvedte a Covid-19 által hozott intézkedéseket és a megszokott áprilisi kezdés helyett csak az elmúlt vasárnap került megrendezésre a megyei díjugrató bajnokság első fordulója, melyet a békéscsabai Kentaur LE bonyolított le. Versenyzők, rendezők, szakemberek egyaránt várták már ezt.

A rendelet alapján már nézők is kilátogathattak az eseményre, melyet egy 70-75 centiméteres versenyszámmal kezdték. Ezen a magasságon két kategóriára bontották az indulókat. Külön vetélkedtek a rajtengedély vizsgával rendelkezők, illetve akik előtt még ott áll a feladat, hogy megszerezzék azt. Számukra tulajdonképp ez egy felkészítő verseny volt ez, a hó végi, mezőhegyesi vizsga előtt. Nyitott kategóriában az Aranykalász Lovas Club két lovasa próbált szerencsét fiatal lovaikkal. Jusztin Ágnes Cinkapanna nyergében nyert, Krucsai Attila lett a második Jessicával. A felkészítő kategóriában Zelenyánszki Nóra győzött Hajni nevű lovával, 2. helyen Nagy Csenge Imola végzett, aki O’Bajan Búvárt lovagolta, harmadikként pedig Győri Nóra zárt Szürke lovával.

King Cornet és Dér Tibor

Ezután magasabb akadályokon folytatódott a versenynap. A 90 cm-es nyitott kategóriában az Agropoint LKSE lovasnője, Sallai Nóra Alexandra győzedelmeskedett Don’t Touch nyergében. Mögötte Dér Tibor végzett fiatal lovával, Lorenzóval, míg a harmadik Krucsai Attila és Jessica lett.
A következő megmérettetés a kezdő lovasok stílusversenye volt, ahol a hazai pálya meghozta az előnyt Pászka Gabriellának és Carmennak, hiszen ők kapták a kék szalagot és a legmagasabb 8-as stíluspontot. A piros szalagot Melis Melissza érdemelte ki, aki a sárga gidránt, Gidrán XXX-31 Mágust lovagolta, a 3. helyezést pedig Szelke Borbála és Tilia De Ganad érdemelte ki.

Ezután egyméteres magasságon ment a küzdelem a nyitott kategóriáért. Itt sereglett össze a nap legnépesebb mezőnye, hiszen 16 lovas állt rajthoz. Első két helyen hazai lovas végzett. Popka Vanda és Rádiháza Előtáncos nyert Dér Dorina előtt, aki fiatal lova Mya nyergében zsebelte be a 2. helyet, a bronzérem pedig a békési Pánczél Nórának jutott Shagya Suhanc nyergében.
Egy Rövid pályaépítés után már 110 cm-en folytatódott a viadal, melyben volt ifjúsági és nyitott kategória is. Az ifiknél ismét stílusbírálat döntötte el a helyezéseket. Győzött a rutinos Krajnyák Fanni-Qunzo Z párosa 8 stílusponttal, a 2. helyre Lipták Réka és Frodó ért be 7,8 ponttal. Őket Balogh Anna és új lova, Dáriusz követte 7,6 ponttal. Nyitott kategóriában egyszeri összevetés alapján kerültek ki a helyezések. Miután Potocska Attila és Rafines Special visszalépett ettől, ők lettek a harmadik helyezettek. A képzeletbeli dobogó második fokára hibátlan összevetéssel Dér Tibor és King Cornet PGO állhatott 35,93-as idővel, a leggyorsabb hibátlan lovaglást pedig Szani Réka és Amanda párosa produkálta, így övék lett a dicsőség.
Az ebédszünet után került lebonyolításra a 120 centiméteres ifi és nyitott szám. A fiataloknál egyedül Balogh Anna és Dáriusz nevezett, ők hibátlanul teljesítették a pályát. Nyitott kategóriában 6 startot jegyzett a versenyiroda, ez a szám egy két fázisos verseny volt, ahol a szintén a gyorsaság döntött. A Bábolnai Arab TTE versenyzője duplázni tudott, ugyanis ismét Szani Réka és Amanda vezette a tiszteletkört. Őket követte Jován Richárd és Gésa, míg a harmadik helyen Dér Tibor és Guus végzett.

Jován Richárd és Gésa

A versenynap utolsó és egyben legmagasabb versenyszáma egy összevetésre kiírt 125 cm-es pálya volt, ahol végül elmaradt az összevetés, mivel a 4 indulóból egyedül Jován Richárd és Gésa teljesítette hiba nélkül a feladatot. Második helyen Békés megye kiválósága, Plavecz Szabrina és Carthano végzett, őket a házigazda Dér Tibor követte, aki ismét Gusst lovagolta.
Lovasaink számára ettől kezdve dübörög a versenyszezon. Plavecz Szabrina és Jován Richárd már a hétvégén egy országos kiemelt versenyen vesz részt, a GP sorozat első fordulóján, Kiskunhalason. A megyében a következő lovas esemény június 27-én Mezőhegyesen lesz, ahol regionális díjugrató és díjlovas versenyt rendeznek.

Kép/szöveg: Szabó Fruzsina