Szél Anna a magyar világkupacsapatban

Szél Anna itt még a tavalyi junior világbajnokságon akciózik, Tallinnban

Mint ismert, idén a koronavírus szorításában rengeteg birkózóverseny halasztódott vagy maradt el, így többek között az olimpia küzdelmei és a világbajnokság is. A nemzetközi szövetség (UWW) novemberi döntése alapján a vb helyett egyéni világkupát rendeznek december 12. és 20. között Belgrádban, természetesen speciális egészségügyi intézkedésekkel.

A sportág nagyhatalmai közül néhány nem vállalta a részvételt, Magyarország viszont igen, ám a mi csapatunk sem tud kiállni a legjobb összeállításában különböző okok (betegség, sérülés, felfüggesztett kerettagság, szakmai érvek) miatt. Nem versenyez Belgrádban többek között a világbajnok Sastin Marianna, az Eb-3., U23-as Eb-győztes Galambos Ramóna (nők), a világ- és Európa-bajnok, olimpiai ezüstérmes Lőrincz Tamás, öccse, az Eb-győztes, világbajnoki ezüstérmes Lőrincz Viktor, a világbajnok Kiss Balázs (kötöttfogás), valamint a világbajnoki- és- Európa-bajnoki bronzérmes Veréb István (szabadfogás) sem. Ettől függetlenül mindegyik szakágban lesz dobogóesélyes kiválóságunk, sőt megyei érdekeltség is akad.
Magyarország kötöttfogásban 8, szabadfogásban 7, míg női birkózásban 3 versenyző révén lesz érdekelt. Indul a világkupán Szél Anna, az Orosházi Spartacus Birkózó Klub korosztályos Európa-bajnoka, ifjúsági olimpiai ezüstérmes versenyzője, aki a 62 kg-ban idén felnőtt országos bajnoki címet nyert.