Úszók vásárhelyi tavaszvárása

Nem kevesebb, mint ötven klub – köztük tíz román és két szerb – küldte el legjobbjait Hódmezővásárhelyre, ahol szombaton és vasárnap rendezték meg az idei Tavaszváró nemzetközi úszóversenyt. A Gyarmati Dezső Sportuszodában a két nap alatt 739 versenyző összesen 4128 rajtot teljesített.

A Békéscsabai Előre Úszó Klubot 44 fiatal képviselte, de Békés megyéből a békésiek kivételével valamennyi egylet képviseltette magát. A pontversenyt a BVSC-Zugló csapata nyerte 1218 egységgel a Szegedi Úszó Egylet (679) és a HÓD Úszó SE előtt (666). A csabaiak az előkelő kilencedik helyen zárták a két napot 239 ponttal, megelőzve a 15. Gyulai Várfürdő csapatát (154), a 30. Orosházi ÚE-t (46), a 31. Triton SE Gyulát (43), a 33. Tótkomlósi ÚE-t (34).
Bár Szarvas János edző nem volt jelen a versenyen, többi kollégájának beszámolója alapján így foglalta össze a két nap tanulságait: – Tekintélyes létszámmal vettünk részt az eseményen, tesztelve az alapozó időszakban elvégzett munkát. Nem panaszkodhatunk, hiszen a 241 rajt során több mint ötven százalékban egyéni csúcsot értek el fiataljaink. Pedig sokan elég kemény menetet vállaltak, hiszen mindkét nap során kötelező volt a minimum négy versenyszámban való indulás, ugyanakkor a távok variálására is lehetőség adódott. Minden úszásnem, minden távja kiírásra került, így valóban nagyon színes „étlapról” lehetett válogatni. Mindenkit dicséret illet, hiszen végig koncentrálták a napi tíz-tíz órás versenyt, amely, biztos vagyok benne, hogy kamatozni fog majd az országos bajnokságok idején. Egyben jó felkészülés volt a jövő hétvégén ismét megrendezésre kerülő hazai szezonnyitó maraton úszóversenyre is.
A csabai versenyzők eredményességét bizonyítja a pontversenyben elért előkelő helyezés, illetve az a tény, hogy közülük több úszót is kiszólítottak az eredményhirdetéshez. Név szerint Asztalos Antónia, Bondár Lilla, Kiss Péter, Nagy Benedek Olivér, Perza Berta, Petróczki Zsombor, Reisz Nándor, Rozek Petra vehetett át valamilyen veretű érmet.

J. P.

A verseny részletes jegyzőkönyve itt.pdf tekinthető meg.

Címlapon: Petróczki Zsombor és Nagy Benedek Olivér látható az 50 méteres mellúszás eredményhirdetésén