Veres Laura aranyérmes 200 méter gyorson

Veres Laura a legjobb idővel csapott célba

A Duna Arénában gyulai sikerrel zárult az úszók 73. országos bajnoksága szombaton. Az utolsó napi döntők során Veres Laura aranyérmet nyert 200 méteres gyorsúszásban. Tóth András tanítványa 2 percen belüli időeredménnyel verte a mezőnyt, közte a háromszoros olimpiai bajnok Hosszú Katinkát.

A 15 és fél éves gyulai tehetség a pénteki előfutamok során 1:59,14 perces ragyogó egyéni csúccsal, a legjobb időeredménnyel harcolta ki a döntőbe jutást. Ennek megfelelően a 4-es pályáról várhatta a finálét, ahol 100 méterig tudták vele tartani a tempót, a táv második felében viszont testhosszi előnyre tett szert, így magabiztosan nyerte a számot, majd egy teljes másodperccel a másodikként célba érkező Verrasztó Evelyn előtt.
– Nagyon boldog vagyok, hogy sikerült nyernem és a tegnapi idő miatt is, ami nagyon jó eredménynek számít. Igazából Késely Ajnától tartottam előzetesen, de mivel visszalépett, könnyebb dolgom volt – nyilatkozta Laura az M4 Sporton a döntőt követően.
Akadt másik megyei vonatkozású bajnoka is a napnak. A BVSC-ben versenyző békéscsabai Bohus Richárd 50 méteres hátúszásban bizonyult a legjobbnak, zárásként pedig klubja vegyes váltójában is aranyérmet szerzett.

A szombati győztesek és megyei helyezettek. Férfiak. 200 m gyors: Milák Kristóf (BHSE) 1:46,15 perc. 50 m mell: Szilágyi Csaba (NICS-HSÚVC Hódmezővásárhely) 27,46 mp. 50 m hát: Bohus Richárd (BVSC-Zugló) 25,07, … 14. Sipaki Zsombor (Békéscsabai Előre ÚK) 27,87. 100 m pillangó: Milák Kristóf 50,47. 800 m gyors: Rasovszky Kristóf (Balaton ÚK Veszprém) 7:55,52. 4×100 m vegyesváltó: BVSC-Zugló 3:38,04.
Nők. 1500 m gyors: Mihályvári-Farkas Viktória (FTC) 16:27,22 perc. 100 m pillangó: Hosszú Katinka (Iron Swim SE) 59,30. 50 m mell: Sebestyén Dalma (Győri ÚSE) 31,59. 50 m hát: Burián Katalin (BVSC-Zugló) 28,53. 200 m gyors: Veres Laura (Gyulai Várfürdő, edző: Tóth András) 1:59,60. 4×100 m vegyesváltó: Győri ÚSE 3:47,99.