Veres Laura húzta a magyar csapatot

Veres Laura és Mácsok Fruzsina számos medált begyűjtött a bajnokságon és az ORV-n. Fotó: Gyulai Várfürdő

A budapesti Tüske Uszoda adott otthont az ifjúsági és serdülő korosztály országos úszóbajnokságának, amelyet Olimpia Reménységek Versenyével társítottak, osztrák, cseh és szlovák fiatalok részvételével. A rangos megmérettetésen a Gyulai Várfürdő úszószakosztályának versenyzői is a rajtkőre léptek.

A Tóth András és Juhász Jácint vezette csapat kiváló eredményekkel zárta a háromnapos versenyhétvégét. A fürdővárosi csapatból kiemelkedik Veres Laura teljesítménye, aki a hazai bajnokságon három aranyérmet, három ezüstöt és egy bronzot szerzett, a válogatott viadalon pedig négy első helyet, egy másodikat, valamint további három dobogós helyezést úszott össze. Az ő sikeres szereplésének is köszönhető, hogy a magyar csapat toronymagasan nyerte a válogatottak versenyét, 608 ponttal diadalmaskodva a csehek (434) és a szlovákok (339) előtt.
Mácsok Fruzsina is remekelt, miután egy ezüstéremmel és egy harmadik hellyel zárta a versengést, a fiatal úszó emellett három pontszerző helyet is elcsípett. Bár nem állhatott dobogón, Tóth Bernadett és Cseresznyés Zoltán teljesítményét is megsüvegelhették az edzők, előbbi úszó 6, utóbbi pedig 8 számban javította meg korábbi egyéni csúcsát.

Gyulai pontszerző helyezések. Veres Laura, országos bajnokság: 400 gyors 1. hely, 100 gyors 1. hely, 200 gyors 1. hely, 50 gyors 2. hely, 50 pillangó 2. hely, 100 pillangó 2. hely és 200 pillangó 3. hely. ORV: 100 gyors 1. hely, 200 gyors 1. hely, 400 gyors 1. hely, 100 pillangó 2. hely, 50 gyors 3. hely, 200 pillangó 3. hely, 50 pillangó 3. hely, 4×100 gyorsváltó 1. hely és 4×200 gyorsváltó 1. hely. Mácsok Fruzsina: 100 m mell 2. hely, 200 m mell 3. hely, 200 vegyes 5. hely, 50 hát 6. hely és 50 mell 7. hely.