Vívás

A vívók várják az új versenynaptárt

Május 4. fontos dátum a hazai sportvilágban, hiszen a kormány ekkortól engedélyezte a profi, az amatőr és a tömegsportban is az edzéseket, valamint a zártkörű sporteseményeket. A csabai vívók is edzésbe álltak.

Elmarad a júniusi vívó Európa-bajnokság

A koronavírus-járvány miatt biztosan nem tudják megrendezni az eredeti időpontban, júniusban a vívók minszki Európa-bajnokságát. A nemzetközi szövetség (FIE) közölte, a pandémia következtében minden áprilisra, májusra és júniusra kiírt versenyt le kell mondani.

Horváth Soma fókuszában az olimpia és a jogi pálya

Horváth Soma két évvel ezelőtt tette át székhelyét a fővárosba, a fiatal sportoló a Gyulai SE csapatától a Ferencvárosi Torna Clubhoz igazolt. Az olimpia álmokat dédelgető tőröző kiválóan beilleszkedett új egyesületébe, és civil álmait is szeretné valóra váltani.

Keszthelyi Zsomborék hajszálra az éremszerzéstől

Óriási csatában 45:44-re Franciaország győzött Magyarország ellen a horvátországi Porecban zajló vívó Európa-bajnokság junior férfi párbajtőr csapatversenyének vasárnapi bronzmérkőzésén. A Keszthelyi Zsombor, Hamilton-Meike Jonatán, Osman Touson Maruán, Ujvári András alkotta magyar válogatott 15:13-ig vezetett, ám ekkor a francia Alexis Messien 6:1-re jobbnak bizonyult Hamilton-Meike Jonatán ellen.

Litván ellenfél állított meg Keszthelyi Zsombort

Tisztes helytállást várt tanítványától Galli Zsolt a poreci junior vívó Európa-bajnokságon. Keszthelyi Zsombor megfelelt ennek a kívánalomnak, igaz, a legjobb 32 között a litván Leonardas Kalininas azért előzetesen verhető ellenfélnek tűnt.

Csütörtökön szoríthatunk Keszthelyi Zsomborért

Elutazott a horvátországi Porecba a magyar férfi junior vívó válogatott, melynek tagjai – a békéscsabai Keszthelyi Zsomborral az élen – csütörtökön lépnek pástra az egyéni versenyek során.

Az országos diákolimpia döntő volt a tét

A Magyar Vívó Szövetség jelenlegi vezetése a kezdetektől zászlajára tűzte a vívás népszerűsítését, a klubok és a versenyzők számának növelését. Ennek eredménye a legfiatalabb korosztályoknál jelentkezik. Ők pedig a diákolimpiákon vannak ott a legnagyobb létszámban.

Kis Abigél dobogóra állhatott Esztergomban

Az idei Gerevich-Kovács-Kárpáti Reménység Kard Körverseny harmadik fordulóján vettek részt a Zsoldos Péter Orosházi Vívó Egyesület (ZSPOVE) versenyzői, akik szép eredményekkel zártak Esztergomban. Kis Abigél ismét felállhatott a dobogóra, ezúttal a harmadik helyen végzett írja az OrosCafé.

Párbajtőr sikerek Belgrádban és Pozsonyban

A fiatal magyar férfi junior párbajtőrcsapat egyre inkább bizonyítja, hogy méltó utóda lehet a már a felnőtt mezőnyben bizonyító világbajnok egységnek. Keszthelyi Zsomborék fantasztikus teljesítménnyel megnyerték a hétvégi belgrádi világkupát és ezzel a világranglista élére ugrottak.

Gachályi Gréta első sikere csabai színekben

A Vasas felújított Fáy utcai csarnoka adott otthont az elmúlt hétvégén a vívók idei első Olimpici Grand Prix versenyének. A nemzetközi verseny három napján több, mint 800 párbajtőröző fogott fegyvert, hogy megküzdjön a Kulcsár Győző emlékére rendezett viadal értékes trófeáiért.

Csapatban ment jobban az AVA fegyverforgatóinak

A békéscsabai Alföld Vívó Akadémia mindkét párbajtőrcsapata dobogóra állhatott a hétvégén megrendezett junior Magyar Kupa 3. fordulójában. A lányok összetettben is győztek, a fiúk a versenyen harmadik, összetettben a második helyen zártak.

Keszthelyi Zsombor a középmezőnyben

Teljes korosztályváltás történt a junior férfi párbajtőrözőknél. A korosztályos világbajnok csapat tagjai egytől egyig „kiöregedtek”, az ugyancsak tehetséges fiatalabbaknak pedig még kell egy kis idő.

Udinében kezdték az évet a juniorok

Tizenkét junior magyar női párbajtőröző vágott neki vasárnap a 161 indulós udinei világkupának. Közöttük volt a békéscsabai Alföld Vívó Akadémia három kiválósága, Dékány Kinga, Kazár Dóra és Petri Renáta is.

Vívás és pezsgőzés gyulai módra

Idén sem maradhatott el Gyulán a Pezsgő Kupa, a helyi vívók nagy hagyományra visszatekintő, 40. alkalommal megrendezett óévbúcsúztató versenye. A 48-as utcai teremben szombaton a klub egykori felnőtt vívói találkoztak egymással, s a jóízű beszélgetések mellett természetesen vívtak is.

Házi versennyel karácsonyoztak

A versenynaptár zsúfoltsága miatt kissé eltért a hagyományoktól a békéscsabai Alföld Vívó Akadémia Karácsony-kupája. Az idén már csak a legfiatalabb, még nem versenyző sportolóik népesítették be a Gyulai úti vívóterem pástjait. Ők viszont annál lelkesebben, versenyeztek.

Bronzérem csapatban a felnőtt bajnokságról

Az anyai örömök előtt álló Szabó Réka kiválása után új tagot kellett keresni a békéscsabai Alföld Vívó Akadémia felnőtt csapatába, akit meg is találtak, a még serdülőkorú Oláh Lili személyében. Az AVA a fiatal pengeforgatóval kiegészülve parádés versenyt zárt vasárnap a budapesti Gerevich Aladár Nemzeti Sportcsarnokban megrendezett felnőtt országos bajnokságon, hiszen a Muhari Eszter vezérelte Bp. Honvéd SE és az OMS-Tata mögött a harmadik helyen fejezte be a viadalt.

Keszthelyi Zsombor egyéniben és csapatban jeleskedett

Egyéniben és csapatban is kiváló formáról tett tanúbizonyságot a hétvégi görögországi junior világkupa-versenyen Keszthelyi Zsombor, a békéscsabai Alföld Vívó Akadémia párbajtőrözője. Egyéniben bejutott a legjobb 32 közé, csapatban pedig társaival meg sem állt a dobogó második fokáig.

Kis Abigél remekül forgatta kardját

A Zsoldos Péter Orosházi Vívó Egyesület négy versenyzője december 7-én és 8-án Budapesten, a Vasas SC vívótermében vett részt a GKK Reménység Kard körversenyen, ahol sikeresen szerepeltek. Az újonc női mezőnyben Kis Abigél ezüstérmet szerzett, Rózsa Anna a 46., Janecskó Dorina a 47. helyen végzett. Másnap Papp Zsanett a gyermek kard kategóriában bejutott a nyolcas döntőbe, ahol a 7. helyen zárta a versenyt.

Aranyéremmel búcsúzott a „manöken csapat”

Egy arany-, két ezüstérem, valamint egy ötödik hely a junior országos bajnokságon. Dicséretes eredménysor a békéscsabai Alföld Vívó Akadémia párbajtőrözőitől.

Oláh Lilit csak a döntőben tudták megszorítani

A férfiak után a női párbajtőrözők is megkezdték a világkupa sorozatot a junior korosztályban. A békéscsabai Alföld Vívó Akadémia versenyzői közül csak Dékány Kinga vett részt a németországi Laupheimben rendezett viadalon, Kazár Dóra és Petri Renáta a szalagavatója miatt kihagyta a viadalt.

Dékány Kinga és a csapat is bronzérmes

Szabó Réka nélkül kellett helytállniuk a békéscsabai Alföld Vívó Akadémia női párbajtőrözőinek a budapesti Gerevich Aladár Nemzeti Sportcsarnokban hétvégén megrendezett felnőtt Magyar Kupa-fordulóban. A junior világbajnoki ezüstérmes, felnőtt válogatott vívó anyai örömök elé néz.

Jól sikerül Keszthelyi Zsombor junior premierje

Kevés hiányzott ahhoz, hogy Keszthelyi Zsombor ne jusson be a legjobb 16 közé a lettországi junior világkupán. A békéscsabai Alföld Vívó Akadémia párbajtőrözője egy tussal alulmaradt lengyel ellenfelével szemben.

Lenkefi Soma legjobbját nyújtotta

A kadétoknak rendezték meg az ősszel megkezdődött vívószezon első országos bajnokságát. Remekül szerepelt a békéscsabai Alföld Vívó Akadémia fiatalja, Lenkefi Soma Boldizsár, akinek bronzérmet akasztottak a nyakába a budapesti Gerevich Aladár Nemzeti Sportcsarnokban megrendezett, 121 vívót felsorakoztató viadalon.

Paulik Tamás kiállta a nemzetközi erőpróbát

A hétvégén Belgrádban 16 ország 106 vívója lépett részvételével bonyolították le a kadet párbajtőrözők európai körversenyének aktuális versenyét. Az eseményen ott járt a Kondorosi Vívó SE reménysége, Paulik Tamás, aki ragyogó vívással bejutott a nyolcas döntőbe.

Ismerkedés a nemzetközi mezőnnyel

A kiöregedett „nagy generáció” Dékány Kinga, Petri Renáta, Kazár Dóra és Keszthelyi Zsombor után a békéscsabai Alföld Vívó Akadémia ifjú tehetségei kezdték meg az ismerkedést a kadet nemzetközi mezőnnyel.

A felnőtt mezőny még kemény dió

Nagy volt a tét a felnőtt párbajtőrözőknek a Magyar Kupában, egyben első válogatón a budapesti Gerevich Aladár Nemzeti Sportcsarnokban, hiszen számukra az olimpiai részvétel lehetősége a tét.

Csapatban volt az AVA igazi ereje

Kiváló eredményekkel kezdték meg a békéscsabai Alföld Vívó Akadémia juniorjai a 2019–20-as idényt. A budapesti junior és kadet Magyar Kupa versenyen győzött a lánycsapat, egyéniben Keszthelyi Zsombor, és ezüstérmes lett a fiú kvartett. Az MK egyben mindkét korosztályban válogató verseny is volt.

Oláh Lili ellenállhatatlanul vívott

Keszthelyen hat napon át zajlott az olimpici korosztály országos bajnoksága. Több száz vívópalánta sereglett össze a Balaton-parti városban, ahonnan a sportág legifjabb megyei vívói sem hiányozhattak.