Zalai Mihály a hajrában előzött

Dr. Zalai Mihály remek finissel gyűjtötte be az összetett győztesnek járó serleget. Fotó: Mónus Zoltán

Dr. Zalai Mihály révén hazai sikerrel ért véget az Orosházi Sakk Egyesület által szervezett, három hét végi versenyből álló online sakktorna. Ahogyan a nevében is benne foglaltatik, az „Orosházi Online Tél GP 2021” elnevezésű viadal online rendszerben zajlott, bármely „lichess.org” sakkszerveren regisztrált játékos részt vehetett rajta.

Az eseményre 12 sakkozó nevezett, a pontversenyt a három erőpróbán elért helyezés után járó pontok összege határozta meg.  A január 23-án megtartott harmadik forduló adta meg a torna végső sorrendjét. A lejátszott partikban több mint 14 ezer lépést tettek meg a játékosok, melyek során számos meglepetés született. A záró hét vége  előtt kifejezetten nyílt volt a küzdelem az első helyért, mivel még öt versenyzőnek volt esélye a végső győzelemre. Közülük a befejező napot harmadik helyről váró dr. Zalai Mihály az utolsó állomáson aratott sikerével együtt a végső győzelmet is megszerezte.
– Előzetes célom az első háromba kerülés volt, mivel több hozzám hasonló képességű versenyző is részt vett a sorozaton. Ennek megfelelően nagyon szoros küzdelmet hozott mind a három esemény, egy-egy partin múlott csupán a végső sorrend. A mezőny első feléből mindenkinek volt esélye befutni az első helyre, nekem egyedüliként mindhárom körben sikerült dobogóra kerülnöm. A záró versenyen sikeres hajrát tudhattam magam mögött, mivel az akkori pontjaim felét az utolsó 4 partiból szereztem meg – nyilatkozta az dr. Zalai Mihály, a sorozat győztese.

Részeredmények
1. forduló, január 9.: 1. Helényi Zoltán (Szabadka) 28 pont, 2. Kunos Zoltán (Orosháza) 25, 3. dr. Zalai Mihály (Orosháza) 24.
2. forduló, január 16.: 1. ifj. Horváth Antal (Orosháza/Budapest) 34, 2. dr. Zalai Mihály 27, 3. Győri Szabolcs (Orosháza) 24.
3. forduló, január 23.: 1. dr. Zalai Mihály 26, 2. Győri Szabolcs 24, 3. Kunos Zoltán 24.
Összesített végeredmény: 1. dr. Zalai Mihály 104 (77 játszmapont), 2. ifj. Horváth Antal 94 (78), 3. Helényi Zoltán 91 (64), 4. Kunos Zoltán 88 (64), 5. Győri Szabolcs 88 (62), 6. Mónus Zoltán (Orosháza) 60 (42).
Különdíjak. Legeredményesebb szenior: Helényi Zoltán. Legeredményesebb 14 éven aluli: Szőnyi Péter (Orosháza).