Erősportok

Viharsarki abszolút bajnokok

A férfiaknál a 18 esztendős békési Fekécs Szilárd, a nőknél a 21 éves békéscsabai Mitykó Veronika lett az abszolút győztes a súlyemelők országos bajnokságán. A honi elit hétvégén Tatabányán adott egymásnak randevút.

A Fekécs fivérek átírták a korosztályos csúcsokat

A kategóriák zömében utánpótláskorú győztest avattak a súlyemelők országos bajnokságának szombati nyitónapján, Tatabányán. Két békési aranyérem is született a nap során.

Bajnokesélyes megyei súlyemelők

Szombaton és vasárnap rendezik meg Tatabányán a súlyemelők idei országos bajnokságát, amelyre a sportág hazai legjobbjait, közel száz erős embert várnak a szervezők.

Szparis érmek Csongrádról

Csongrádon rendezték meg szombaton a leány birkózók idei országos diákolimpia döntőjét, amelyen ott voltak a Békés megyei sportolók is. A viadalon az U15-ös korcsoportban az Orosházi Spartacus Birkózó Klub fiataljai két érmet nyertek.

Nagy Zsolt rekorddömpingje

A tizenhét év alatti legjobb hazai súlyemelők az országos bajnoki címekért szálltak harcba a mögöttünk hagyott hétvégén Nyíregyházán. Az U15-ös és U17-es korosztályok reprezentánsai között meghatározó szerepet töltenek be a békéscsabai és békési műhely képviselői, amit ezúttal is bizonyítottak.

A szövetség elnöke elégedett az Eb-vel

A magyar csapat 36 egyéni érmet szerzett a vasárnap zárult hazai fekvenyomó Európa-bajnokságon az összes korosztályt és kategóriát beleszámítva.

Szabó Ágnes Európa-bajnok

Két aranyérmet nyertek a hazai versenyzők csütörtökön a budapesti fekvenyomó Európa-bajnokságon. A Magyar Erőemelő Szövetség tájékoztatása szerint a harmadik versenynapon a felnőttek versenyeit rendezték.

Tóth László csúcsdöntéssel bronzérmes

Vésztői nap volt a szerdai a budapesti Kongresszusi Központban zajló fekvenyomó Európa-bajnokságon. A Marvel Team három kiválósága is ekkor versenyzett kategóriájában.

Megyei arany- és ezüstérem a fekvenyomó Eb-n

Cserna János jóvoltából vésztői győzelem is született kedden a budapesti fekvenyomó Európa-bajnokság nyitó napján, melynek keretében a masters kategóriák versenyeit bonyolították le. Összesen nyolc érem talált magyar gazdára, közte három volt az arany.

Start a budapesti fekvenyomó Európa-bajnokságon

A budapesti Kongresszusi Központban kedden az ünnepélyes megnyitóval vette kezdetét a 2022-es évi fekvenyomó Európa-bajnokság. Az eseményre 27 ország több mint 670 sportolója látogatott el hazánkba, ami a kontinensviadalok tekintetében rekordszámú induló. A házigazdák a kilók tekintetésben is sok csúcsot remélnek.

Rekordlétszámú nevezés a fekvenyomó Eb-re

Rekordlétszámú nevezés érkezett a jövő heti budapesti fekvenyomó Európa-bajnokságra, amelyen 27 ország több mint 670 sportolója szerepel majd.

Nem fogott ki rajtuk a 7,5 tonnás kamion

Az elmúlt évi sikeres debütálás tapasztalatait felhasználva ismét HSMA Kamionhúzó Liga fordulót rendeztek Gádoroson. A szervezést végző Simondán Vilmos vezette házigazdák családias hangulatú viadalnak biztosítottak otthont az Iskola utcában.

Jó formában a válogatott emelők

A Debrecen szomszédságában fekvő Téglás adott otthont szombaton a Hajdú Zrt. kupa súlyemelő versenynek. A rangos viadalon csupán 60 súlyemelő mutathatta be tudását, így a válogatottakon kívül alig maradt bejutási lehetőség a többiek számára.