Erősportok

Tóth Patrikot azeri rivális búcsúztatta

A budapesti Tüskecsarnokban a világ legjobb kadet korú birkózói csatáznak ezen a héten. Már a világbajnokság első napi programjában érdekelt volt a magyar csapat egyke megyei tagja, Tóth József Patrik.

Fekécs Szilárd rekordokat halmozott

Tamási adott otthont a súlyemelők korosztályos országos bajnokságának. Huszonhat klub képviseletében nyolcvanhárom ifjú emelő vonult fel a helyi Sportok Házában, ahol serdülők és az ifjúsági korúak között is 10-10 a súlycsoportban hirdettek győzteseket.

Erősek voltak az orosháziak felhúzásban

A Magyar Erőemelő Szövetség Nagykállóban rendezte meg szombaton a Felnőtt Raw Női Férfi Felhúzó Kupa viadalt, amelyen megyénkből egyedüliként ott voltak az Orosházi Toldi SE versenyzői is.

Kamion volt a „játszótárs” Gádoroson

Nem kevesebb, mint tizenöt és fél hónapot vártak a szervezők arra, hogy végre megrendezhessék Gádoroson a HSMA Kamionhúzó Liga első fordulóját. A koronavírus-járvány – mint oly sok minden mást – itt is átírta a terveket, hiszen e sportág már tavaly bemutatkozott volna Gádoroson, de éppen a verseny idején ütött be a járvány.

Lovász Imre sikeres debütálása

A győri ETO Park adott otthont a 2021-es év HSMA Erős Emberek Országos Bajnokságának május 1-jén. A WHB Kupa 2021 néven rajtoló seregszemlén a gyulai Lovász Imre is rajthoz állt. A gyulai versenyző a tavalyi évben a HSMA Magyar Erős Ember Szövetség által rendezett Herkules Liga versenysorozatban állt rajthoz, ahol a három versenyből álló kiírás élén végzett. A sportági szövetség ennek megfelelően meghívót küldött számára az idei országos seregszemlére is.

Mitykó Veronika országos csúcsot szakított

A Moszkvában zajló felnőtt súlyemelő Európa-bajnokságon szerdán délelőtt versenyzett Mitykó Veronika. A Békéscsabai Súlyemelő és Szabadidő Sport Egyesület kiválósága a női 71 kg-os súlycsoport B csoportjában volt érdekelt, ahol tizenegyen mérték össze tudásukat.

Mitykó Veronika szerdán versenyez Moszkvában

Hét női, és két férfi versenyző alkotta magyar válogatott vesz részt a súlyemelők szombaton rajtoló és jövő vasárnap záruló moszkvai Európa-bajnokságán, amely egyike a tokiói olimpia előtti kvalifikációs pontszerző viadaloknak. A kontinensversenyt eredendően tavaly tavasszal tartották volna az orosz fővárosban, ám a koronavírus-járvány miatt több ízben is elhalasztották.

Fekécs Szilárd újabb csúcsdömpingje

A 16-szoros magyar súlyemelő bajnok, Nagy Péter teljesített a legjobban a szombati szombathelyi Savaria Kupán, amely a X. Tóth Géza-emlékverseny is volt egyben. A 15 szakosztály képviselőit, köztük a hazai élmezőny java részét mozgósító pénzdíjas viadalon a szegediek ólomsúlyú erős embere összetettben 385 kilogrammig jutott, amivel az eredményt a kategória világcsúcsához viszonyító számítás alapján nemcsak a plusz 109 kg-ban, hanem az abszolút sorrendben is az élen végzett.

Kecskeméten versenyeztek a csabai emelők

Kecskeméten szombaton területi minősítő súlyemelő-versenyt rendeztek. A viadalon csaknem ötvenen vettek részt, a Békéscsabai Súlyemelő és Szabadidő Sport Egyesületet kilencen képviselték. Bökfi János edző elmondta tanítványai jó teljesítményt nyújtottak, és aranyakkal tértek haza.

Fekécs Szilárd csúcsdömpinggel győzött

Budapesten rendezték meg a hétvégén az olimpiai- és világbajnok Baczakó Péter emlékére a hagyományos emlékversenyt. A néhai olimpiai bajnok tiszteletére életre hívott vidal a koronavírus-járvány közepette is példamutatóan jól sikerült, ráadásul több kiváló eredményt hozott. A Békés megyei súlyemelők élen jártak.