Erősportok

Szél Anna nem bírt japán ellenfelével

A belgrádi felnőtt világbajnokságon hétfőn a nőknél a 62 kg-ban szőnyegre lépett Szél Anna, az Orosházi Spartacus Birkózó Klub-KIMBA kétszeres U17-es Európa-bajnok versenyzője.

A szövetség elnöke elégedett az Eb-vel

A magyar csapat 36 egyéni érmet szerzett a vasárnap zárult hazai fekvenyomó Európa-bajnokságon az összes korosztályt és kategóriát beleszámítva.

Szabó Ágnes Európa-bajnok

Két aranyérmet nyertek a hazai versenyzők csütörtökön a budapesti fekvenyomó Európa-bajnokságon. A Magyar Erőemelő Szövetség tájékoztatása szerint a harmadik versenynapon a felnőttek versenyeit rendezték.

Tóth László csúcsdöntéssel bronzérmes

Vésztői nap volt a szerdai a budapesti Kongresszusi Központban zajló fekvenyomó Európa-bajnokságon. A Marvel Team három kiválósága is ekkor versenyzett kategóriájában.

Megyei arany- és ezüstérem a fekvenyomó Eb-n

Cserna János jóvoltából vésztői győzelem is született kedden a budapesti fekvenyomó Európa-bajnokság nyitó napján, melynek keretében a masters kategóriák versenyeit bonyolították le. Összesen nyolc érem talált magyar gazdára, közte három volt az arany.

Start a budapesti fekvenyomó Európa-bajnokságon

A budapesti Kongresszusi Központban kedden az ünnepélyes megnyitóval vette kezdetét a 2022-es évi fekvenyomó Európa-bajnokság. Az eseményre 27 ország több mint 670 sportolója látogatott el hazánkba, ami a kontinensviadalok tekintetében rekordszámú induló. A házigazdák a kilók tekintetésben is sok csúcsot remélnek.

Rekordlétszámú nevezés a fekvenyomó Eb-re

Rekordlétszámú nevezés érkezett a jövő heti budapesti fekvenyomó Európa-bajnokságra, amelyen 27 ország több mint 670 sportolója szerepel majd.

Nem fogott ki rajtuk a 7,5 tonnás kamion

Az elmúlt évi sikeres debütálás tapasztalatait felhasználva ismét HSMA Kamionhúzó Liga fordulót rendeztek Gádoroson. A szervezést végző Simondán Vilmos vezette házigazdák családias hangulatú viadalnak biztosítottak otthont az Iskola utcában.

Jó formában a válogatott emelők

A Debrecen szomszédságában fekvő Téglás adott otthont szombaton a Hajdú Zrt. kupa súlyemelő versenynek. A rangos viadalon csupán 60 súlyemelő mutathatta be tudását, így a válogatottakon kívül alig maradt bejutási lehetőség a többiek számára.

Arattak a megyei emelők Szombathelyen

Tizenegyedik alkalommal rendezték meg Szombathelyen a Tóth Géza súlyemelőversenyt, amelyen hatvanan indulnak. A Békés megyei erős emberek kiválóan szerepeltek a szombati viadalon. Két békéscsabai hölgy, és három békési fiú mutatta meg felkészültségét a vasi megyeszékhelyen.

Világbajnokokkal erősítenek Békéscsabán

A Békéscsabai Súlyemelő és Szabadidő Sport Egyesület évek óta tagja a Magyar Erőemelő Szövetségnek, és aktívan vesz részt az országos versenyeken. Ebben az évben Pluhár János a masters országos bajnokságon aranyérmet nyert, míg Szabó Balázs az ifjúsági ob-n ezüstérmet szerzett.

Csabai győzelmek a Mikulás Kupán

Óriási részvétel mellett rendezték meg az elmúlt hétvégén Kiskunfélegyházán a Mikulás Kupa RAW női és férfi fekvenyomó viadalt. Az eseményen 322 nevezést regisztráltak, szinte minden súlycsoportban nagy mezőny alakult ki.

Erőn felül teljesítettek a házigazdák

Az orosházi Táncsics Mihály Gimnázium sportcsarnokában rendezték meg szombaton az ifjúsági, junior, felnőtt és masters EQ (ruhás) fekvenyomó, és erőemelő országos bajnokságot. Az esemény megnyitóján Berke Lóránd, a Magyar Erőemelő Szövetség (MERSZ) elnöke Musztafa Imrének, a házigazda Orosházi Toldi SE elnökének, és edzőjének köszönetet mondott az elmúlt évtizedekben az erőemelésért végzett munkájáért, és átnyújtotta neki az életműdíjat.

Fekécs Szilárd felnőtt magyar bajnok

A Békési TE ifjúsági korú tehetsége, Fekécs Szilárd felnőtt aranyérmet szerzett a Tatai Olimpiai Központban, a súlyemelők országos bajnokságán. A békéscsabai Mitykó Veronikának nem sikerült ugyanez, 2 kilogrammal a dobogó második fokára szorult.

Szabó Ágnes tizedszer a világ tetején

A Vilniusban zajló fekvenyomó világbajnokság zárónapján pályafutása tizedik aranyérmét szerezte meg Szabó Ágnes. Az Orosházi Toldi SE kiválósága a nyílt versenyen, a classic kategória +84 kg-osok mezőnyében próbált szerencsét, illetve múlta felül riválisait.

Tóth László lecsúszott a dobogóról

A Vilniusban zajló fekvenyomó világbajnokság keddi versenynapján a vésztői Marvel Team SE versenyzője, Tóth László mutatkozott be. A sárréti erős ember negyedik helyen végzett a kategóriájában.

Cserna János 110 kilót vert riválisára

Október 22–31. között a világ legerősebb fekvenyomói Litvániában mérik össze erejüket. A vilniusi­ férfi- és női fekvenyomó-világbajnokságon Magyarországot 15 válogatott sportoló képviseli a classic és equipped kategóriákban.

Schneider Erzsébet ezüstérmes

A litván fővárosban Vilniusban megkezdődött a fekvenyomó világbajnokság. Pénteken a nőknél az equipped kategóriában a masters II-es korcsoportban 84 kg-ban Schneider Erzsébet, az Orosházi Toldi SE versenyzője mutatkozott be.

Fekécs Szilárd öt kilóra a három mázsától

Az elmúlt esztendőkhöz hasonlatos létszámban, csaknem kilencvenen neveztek a súlyemelők idei junior országos bajnokságára, a korábbiakhoz képest ugyanakkor korosztályos magyar csúcsból – felettébb kellemes meglepetésre – kirívóan sokat állítottak fel Szombathelyen.

Mitykó Veronika bronzérmes az U23-as Eb-n

Mitykó Veronika bronzérmes lett szakításban a súlyemelők finnországi korosztályos Európa-bajnokságán, az U23-asok 71 kilogrammos kategóriájában.

Korosztályos Európa-bajnokság megyei súlyemelőkkel

Véget ért a legfiatalabb (U15 és U17) súlyemelők Európa-bajnoksága a lengyelországi Ciechanow-ban. A viadalon 23 tagú, népes magyar együttes küzdött az érmekért, a mezőnyben négy megyei versenyzői is akadt.

Fábri János újabb világbajnoki címe

A 76 esztendős Fábri János világbajnoki címet nyert Nagyváradon, a Masters erőemelő világbajnokságon.

Kovács-Györkös Melánia világbajnoki ezüstérmes

Kovács-Györkös Melánia ezüstérmet szerzett a Nagyváradon megrendezett ifjúsági- és junior erőemelő világbajnokságon. Az Orosházi Toldi SE 23 esztendős kiválósága egyedüli versenyzőként képviselte Magyarországot.

Tizenkettedszer csapatbajnok a Marvel Team

A férfiaknál a vésztői Marvel Team SE csapata megvédte címét a Sárbogárdon rendezett Ifjúsági, Junior, Masters és Fekvenyomó Raw Magyar Bajnokságon. A sárréti együttes tizenkettedik alkalommal lett az ország legerősebb fekvenyomó csapata.

Tóth Patrikot azeri rivális búcsúztatta

A budapesti Tüskecsarnokban a világ legjobb kadet korú birkózói csatáznak ezen a héten. Már a világbajnokság első napi programjában érdekelt volt a magyar csapat egyke megyei tagja, Tóth József Patrik.

Fekécs Szilárd rekordokat halmozott

Tamási adott otthont a súlyemelők korosztályos országos bajnokságának. Huszonhat klub képviseletében nyolcvanhárom ifjú emelő vonult fel a helyi Sportok Házában, ahol serdülők és az ifjúsági korúak között is 10-10 a súlycsoportban hirdettek győzteseket.

Erősek voltak az orosháziak felhúzásban

A Magyar Erőemelő Szövetség Nagykállóban rendezte meg szombaton a Felnőtt Raw Női Férfi Felhúzó Kupa viadalt, amelyen megyénkből egyedüliként ott voltak az Orosházi Toldi SE versenyzői is.