Remekbe szabott „vizes nap” Tokióban

Tótka Sándor a hőn áhított olimpiai aranyéremmel. Fotó: MTI/Kovács Tamás

Újabb remekbe szabott „vizes napot” zártak a magyar sportolók a tokiói ötkarikás játékok csütörtöki versenynapján. A gyomaendrődi kajakos, Tótka Sándor K-1 200 méteren elért olimpiai bajnoki címe mellett Csipes Tamara K-1 500 méteren nyert ezüstérmet, a hosszútávúszó Rasovszky Kristóf pedig a 10 kilométeres nyíltvízi úszásban állhatott a dobogó második fokára.

A szenzációs döntőt záró Tótka Sándor aranyérme mellett a kajak egyesek 200 méteres versenyének másik magyarja, Csizmadia Kolos negyedik lett a fináléban. A női K-1 500 méteren Csipes Tamara parádézott, aki csupán az új-zélandiak sztárjával, a világbajnoki címvédő Lisa Carringtonnal nem bírt. A szám kétszeres címvédője, Kozák Danuta ezúttal lemaradt a dobogóról, negyedik lett. Hozzá hasonlóan, éppen csak lemaradt a dobogóról a Nádas Bence, Kopasz Bálint duó a kajak kettesek 1000 méteres versenyében, akik hatalmas csata végén a negyedik helyen haladtak át a célvonalon.
A 24 éves veszprémi hosszútávúszó, Rasovszky Kristóf az egész verseny során az élmezőnyben tempózott, az utolsó másfél kilométerre a végül győztes világbajnoki címvédő, Florian Wellbrock szakadt el tőle, Rasovszky pedig a hajrában az olasz Gregorio Paltrinierit megelőzve másodikként csapott a célba. Ebben a szakágban Magyarország második ötkarikás érmét nyerte Risztov Éva londoni diadalát követően.

A magyarok versenyzők csütörtöki eredményei a tokiói olimpián:
ATLÉTIKA

hétpróba: Krizsán Xénia a 13. helyen zárt.
KAJAK-KENU
férfi K-1 200 m: Tótka Sándor aranyérmes, Csizmadia Kolos 4.
női C-1 200 m: Balla Virág 9. (a B döntőben 1.), Takács Kincső 14. (a B döntőben 6.)
női K-1 500 m: Csipes Tamara ezüstérmes, Kozák Danuta 4.
férfi K-2 1000 m: Nádas Bence, Kopasz Bálint 4.; Béke Kornél, Varga Ádám 12. (a B döntőben 4.)
NYÍLTVÍZI ÚSZÁS
férfi 10 km: Rasovszky Kristóf ezüstérmes
ÖTTUSA
női körvívás: Kovács Sarolta és Gulyás Michelle 20 győzelemmel és 15 vereséggel holtversenyben a 6. helyen zárta a vívást
férfi körvívás: Marosi Ádám 20 győzelemmel és 15 vereséggel a 10., Kasza Róbert 15 győzelemmel és 20 vereséggel a 27. helyen zárta a vívást