Hírek

Bajnokverés a szarvasi csarnokban

A Szarvasi Teremlabdarúgó-bajnokság rájátszása hétvégi programjában az FC Gold taktikus játékkal verte a már bajnok Pro Gymet. A Gólgyártók magabiztos sikerével megőrizte második helyét, míg a Gym Bro alaposan kitömte az ácsokat
Eredmények. A csoport: FC Gold–Pro Gym 4–3, Gólgyártók–Gallicoop 7–1, Centrál Tető–Gym Bro 2–14. Az állás: 1. Pro Gym 49 pont (19 mérk.), 2. Gólgyártók 40 (18), 3. Gallicoop 33 (20), 4. Gym Bro 32 (20), 5. FC Gold 31 (20), 6. Centrál Tető 18 (19).
B csoport: Éremgyár–Nagyrét Farm 8–4, Hooligans–Harmadik Félidő 6–1, Lesz Ami Lesz–Nevünk Semmi 0–3. Az állás: 1. Harmadik Félidő 30 (20), 2. Hooligans 29 (19), 3. Éremgyár 25 (10), 4. Nagyrét Farm 22 (19), 5. Lesz Ami Lesz 12 (19), 6. Nevünk Semmi 3 (19).

Leszkó Bence negyedik Mórahalmon

Leszkó Bence negyedik, Kunos Zoltán a mezőny első harmadában végzett a Mórahalmon megrendezett Meritum Rapid Open sakkversenyet. A kilenc fordulós viadalon négy nemzet 60 sakkozója mérte össze tudását, köztük egy nemzetközi nagymester, négy nemzetközi mester és négy FIDE-mester. Az első helyet a szerb Milos Roganovics nemzetközi nagymester szerezte meg 7 ponttal, megelőzve Papp Bence FIDE-mestert (Maróczy SE), a belga Stephane Hautot nemzetközi mestert és a 21 éves orosházi Leszkó Bencét, aki a berentei Pitypalatty Sakk és Szabadidő SE színeiben versenyez. Mindannyian 6,5 pontot gyűjtöttek, míg Kunos Zoltán (Orosházi SE) 5,5 ponttal a 18. helyen végzett.

Ifj. Balog Imre sikere

Gyöngyösön rendezték meg szombaton az ötödik alkalommal kiírt Bódi Tamás sakk emlékversenyt. A hétfordulós Rapid viadalon három nemzet, 54 sakkozója ült asztalhoz, köztük három nemzetközi nagymester (GM), öt nemzetközi mester (IM), négy FIDE-mester (FM) és egy női nemzetközi nagymester (WGM). Az első helyet fél pontos előnnyel az ajkai színekben versenyző, békési ifj. Balog Imre nemzetközi nagymester szerezte meg 6,5 ponttal.
Dobogósok: 1. Ifj. Balog Imre (GM, Ajka) 6,5 pont, 2. Horváth Csaba (GM, Nagykanizsa) 6, 3. Pásti Áron (IM, Ajka) 5.

Fekete Alberté a harmadik díj

Szadán, a Faluházban szombaton értékszámszerző Rapid sakkversenyt rendeztek. A hétfordulós viadalon 28 sakkozó ült asztalhoz. A versenyt a legmagasabb Élő-ponttal rendelkező mezőkövesdi Kerek Krisztián nyerte 6,5 ponttal, a dévaványai Fekete Albert, FIDE-mester – aki a Kisújszállási SE színeiben versenyez – 5 ponttal harmadik helyen végzett.

Harmadik helyen Makoviczki Richárd

Egyedüli Békés vármegyeiként indult Makoviczki Richárd a hétvégi tápiószentmártoni fedeles fogathajtó versenyen. Az újkígyósi Aranykalász Lovas Club versenyzője a kettesfogatok A és B kategóriájában indult és a főversenyszámban és összevetésben is hibátlan pályát hajtott. Összesítésben a harmadik helyet szerezte meg.

Ezüstérem Szlovákiából

Rangos, 16 kilométeres futóversenyen állt rajthoz a napokban Karsai Gábor, a Kopp Békéscsabai Atlétikai Club fiatal versenyzője. A szlovákiai Blazice városában 250 fős állt rajthoz, amelyben Karsai nem vallott szégyent, mivel az előkelő második helyen ért célba, egyedül egy kenyai versenyző előzte meg. Tóth Sándor futója 47:54-es időeredménye jól szolgálta a felkészülését a nagyobb megmérettetésekre.

Tamás Kornél sikere Szolnokon

Szolnokon, az Aba-Novák Agóra Kulturális Központban rendezték meg szombaton a Szolnok Agóra Rapid Open sakkversenyt. A 9 fordulós viadalon három nemzet, hetvenhat sakkozója köztük egy nemzetközi mester (IM) és egy FIDE-mester (FM) ült asztalhoz. A mezőnyben ott volt több Békés vármegyei sakkozó is. A rangos versenyen az első helyet Tamás Kornél, a Gyulai SE 29 éves sakkozója szerezte meg, aki hét győzelemmel, egy döntetlennel, és egy vereséggel, 7,5 ponttal bizonyult a legjobbnak. A második helyen Balogh Dávid (Kisújszállási SE) végzett 7 ponttal, míg a harmadik Kormos Ádám, a fővárosi dr. Hetényi Géza SK versenyzője lett 7 ponttal. Kunos Zoltán, az Orosházi SE sakkozója 6,5 ponttal a hatodik helyet szerezte meg.

Továbbra is Bondár Anna a legjobb magyar

A női teniszezők világranglistáján változatlanul a szeghalmi Bondár Anna a legelőkelőbb helyen álló magyar, ő egy helyet rontva a 112., az Indian Wells-i főtábláról lemaradt Gálfi Dalma maradt a 133., Babos Tímea a 157., Udvardy Panna pedig a 166. Az élen változatlanul a lengyel Iga Swiatek áll, a vasárnap San Diegóban győztes brit Katie Boulter 22 helyet javítva már a 27.

Kunos Zoltán volt a legsikeresebb viharsarki

Kunos Zoltán (Orosházi SE) 7 ponttal az ötödik, a dévaványai Fekete Albert FIDE-mester hasonló teljesítménnyel a hetedik, míg Kakuk Sándor (Orosházi SE) 6,5 ponttal a kilencedik helyen zárt a Félegyházi László emlékére rendezett szombati debreceni villám sakk emlékverseny. A 11 fordulós viadalon, három nemzet 36 sakkozója mérte össze tudását, köztük egy nemzetközi mester (IM), és öt FIDE-mester (FM).

Őszi szünet Gyulán

Befejeződött Gyulán a Hargitai József nagypályás labdarúgó-bajnokság 2023–2024-es szezonjának őszi idénye. A csapatok a pálya állapota miatt idén már nem játszanak, a városi liga tavasszal, a 7. fordulóval folytatódik. Az őszi felvonást a Gamma Autószerviz nyerte, megelőzve a Feronil Nyelviskola csapatát.
A bajnokság állása: 1. Gamma Autószervíz 13 pont, 2. Feronil Nyelviskola 11, 3. KÖVIZIG-Fuszek 7, 4. Futizo Kft. 7, 5. Gyula Ablak 6, 6. Attila FC 1.

Fiatalokat tiltottak el

Az MLSZ Békés Megyei Igazgatósága fegyelmi bizottsága 5 kupamérkőzésről tiltotta el a körösladányi Boros Zsoltot, akit a keddi ifjúsági kupa döntőjében állítottak ki. Klubtársa, a szintén piros lapot kapó Szabó László egy kupameccset lesz kénytelen kihagyni, míg a medgyesegyházi Czene Áron a soron követező U17-es bajnokin nem állhat a csapata rendelkezésére.