A békésiek nyerték a megyei derbit

Tájkép a békési megyei derbiről, melyet a kékben játszó, gólerősebb házigazdák nyertek. Gapixfotó

Békési győzelemmel zárult az NB II-es férfi kézilabda-bajnokság 5. fordulója megyei derbije. A BFKC fiataljai az Újkígyóst fogadták, illetve múlták felül egy sok gólt hozó mérkőzésen. A kígyósiak sorsára jutott a másik két viharsarki gárda is: a Kondoros Hajdúszoboszlón, a Köröstarcsa Makón szenvedett vereséget.

Békési FKC U23–Újkígyós KC 40–32 (18–17)
NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés. Békés, 100 néző. Vezette: Nagy F., Túróczy.
Békés: Nagy-Gáspár – Novák E. 2, CSIGE 7, Kádas N. 5, RUSZNÁK 5, Murányi Á. 2, NOVÁK Zs. 4. Csere: Fejes 1 (kapus), Fekete B. 7 (2), Szabó G. 3, Sütő, Halasi, Furka 2, Lukács 1, Kóta, Kovács B. 1. Edző: Beliczay József.
Újkígyós: Kiss N. – Harangozó 1, Fekete L. 9 (4), Kádas B. 6 (1), Masa 2, Ivanics 8, Farkas 4. Csere: Ecker (kapus), Lipták G., Balázs Á., Hegedűs 1, Székely, Süli 1, Marossy. Edző: Szabó Zsolt.
Kiállítások: 8, ill. 10 perc + Harangozó kizárva. Hétméteresek: 3/2, ill. 6/5.
A kígyósiak szerezték az első találatot és rendre ők jártak előrébb egy-két góllal, mi több a félidő közepéhez érkezve a legnagyobb különbséget alakították ki Fekete László eredményességével (14. p.: 6–10). A hazaiak időkéréssel rendezték soraikat, egy ötös szériával a 17. percre a vezetést is magukhoz ragadták. Ettől kezdve fej-fej mellett haladt a két csapat, a vendégek többször is egalizáltak, de fordítaniuk nem sikerült. Három békési találat vezette be a második félidőt, ezt követően állandósult a házigazdák 3-4 gólos vezetése (38. p.: 24–21). A látogatók kulcsemberei kezdtek fáradni, ezt kihasználva a több játékost rotáló helyi csapat a legnagyobb fórt építette ki (28–21). Mivel a kígyósiak teljesítményében a meccs utolsó negyedére sem állt be javulás, ezért a békési fiatalok végül fölényes győzelmet arattak a szárnyaszegetté váló vendégekkel szemben.

Hajdúszoboszlói KSE–Kondorosi KK 39–26 (20–12)
NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés. Hajdúszoboszló, 250 néző. Vezette: Tóth G., Tóth I.
Kondoros: Sztancsik – Istenes L. 3, Ambrus 5, Papp K. 6 (2), Gazsó 1, Kovács A. 4, Zahorecz 3. Csere: Szebegyinszki (kapus), Horcsák 3, Hanyecz, Krajcsovicz 1, Kasnyik V., Kasnyik T. Edző: Kósa Balázs. A Hajdúszoboszló legjobb góldobói: Balázs M. 10, Hornyák 6, Silling 5, Nagy Á. 4 (2).
Kiállítások: 6, ill. 4 perc. Hétméteresek: 2/2, ill. 3/2.
Felfokozott érdeklődés mellett léptek pályára a csapatok. Ebben a forgatagban a lendületes házigazdákkal 5–4-ig tudták tartani a lépést a kondorosiak. Azután egyre inkább elmaradtak a góljaik, ezt kihasználva a 14. percre 12–5-re léptek el a hajdúságiak. A vendégek időkérése és kapuscseréje sem volt eredményes, a lendületbe jött szoboszlóiak a 20. percben már tizeneggyel jártak előrébb (18–7). Bár a KKK a szünetig némileg zárkózott, a meccs már ebben a stádiumban eldőlt. A pihenőt követően akadtak jó időszakaik a látogatóknak, ennek ellenére nem tudták veszélyeztetni vendéglátójuk biztos sikerét, ehhez jelentős volt a különbség, ami a végére a legnagyobbra duzzadt.

Makói KC–Köröstarcsai KSK 29–22 (15–11)
NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés. Makó, 50 néző. Vezette: Horváth Z., Turák.
Köröstarcsa: Pankotai – Molnár K., Polgár T. 3, Kecskés 2, Kovács I. 3, Molnár S. 4, Lőrinczi 2. Csere: Domokos (kapus), Kovács L., Oláh 7 (3), Lukács, Pap. Edző: Molnár Zoltán. A Makó legjobb góldobói: Bujtár 12, Maróti 4, Csányi 4.
Kiállítások: 6, ill. 6 perc. Hétméteresek: 2/2, ill. 3/2.
Rendkívül tompán kezdett a vendégcsapat, ennek hatására a tabellán veretlenül második helyen tanyázó Makó az első félidő 18. percéig egy 11–3-as etapot produkált. A szünetig hátralévő időben Oláh Gábor vezérletével eredményesen kozmetikázott a Tarcsa, felére csökkentve a két gárda közötti távolságot. A második félidőt is a házigazdák kezdték jobban, akik gyorsan hat gólra növelték az előnyüket (35. p.: 18–12). Kapartak a látogatók, a 41. percre ismét 4 találatra zárkóztak, ám ezzel el is lőtték a maradék „puskaporukat”, a meccs utolsó harmadában a hosszabb kerettel rendelkező Maros-partiak stabilan őrizték meg a biztos előnyüket.