A Csorvás és a Szarvas harcban a dobogóért

A gyulai Szabó Kamilla megszokott góljai hiányoztak csapata szegedi mérkőzésén. Fotó: Rusznyák Csaba/Gyulai Hírlap

Szarvasi siker született az NB II-es női kézilabda-bajnokság 8. fordulója megyei derbijén. Száva Flórián lendületben lévő hölgykoszorúja a gyomaendrődiek múlta felül, zsinórban ötödik győzelmét aratva. Vele és az élen álló kettőssel tartja a lépést a Csorvás is, amely Hódmezővásárhelyen nyert, a további viharsarki együtteseknek viszont nem jutott pont idegenben.

Szarvasi NKK–Gyomaendrődi NKSE 37–26 (18–12)
NB II-es női kézilabda-mérkőzés. Szarvas, 100 néző. Vezette: Bozó, Mezei.
Szarvas: Nagy B. – BUZÁSI 7, Balogh V. 3, Papp 9 (4), Hajdú 3, MAJOROS 8 (4), Paska 3. Csere: Juhos, Skorka (kapusok), Jani, Nyerges 1, Tasgyik 2, Fodor, Száva, Trnyik, Závoda 1. Edző: Száva Flórián.
Gyomaendrőd: Budai – Werle 5, Kereki N., FARKASINSZKI 6 (4), Szűcs 5, NÉMETH K. 8. Gellai. Csere: Csernyeczki 1, Gyulai 1, Kereki L., Kövesy, Pintér. Edző: Lakatos Tibor.
Kiállítások: 2, ill. 2 perc. Hétméteresek: 9/8, ill. 4/4.
Az első percek gólváltása után Majoros és Papp találataival a szarvasiak folyamatosan növelték előnyüket, a szünetre 18–12-vel vonultak a csapatok. A pihenő után a 40. percben már 10 gól volt a különbség. A vezetés birtokában a hazaiak védekezése hézagossá vált, a gyomaendrődiek pedig Németh gyors három góljával csökkentettek a hátrányukon. Száva edző időkérése használt és vissza is állt a 10-11 gólos hazai előny, ami a záró sípszóig megmaradt. A Szarvas zsinórban az ötödik győzelmét könyvelte el.

K. Szeged SE–CZ-Gyulasport 33–27 (19–13)
NB II-es női kézilabda-mérkőzés. Szeged, 30 néző. Vezette: Rácz, Rigó.
Gyula: Madera-Domokos – Csapó-Kovács H. 1, Szabó K. 2, Milyó 5, Papné-Lukoviczki 5, Hős 7 (4), Farkasinszki. Csere: Antal (kapus), Ladics 4, Kovács K. 1, Lukács 2, Kertes, Németh Cs., Anderlik, Vozár. Edző: Zöldi-Tóth Katalin. A Szeged legjobb góldobói: Kertész 12 (2), Forgó 10 (5).
Kiállítások: 8 perc + Szigetvári kizárva, ill. 6 perc. Hétméteresek: 9/7, ill. 5/4.
Két azonos képességű csapat találkozóján nehezen lendült játékba a Gyula, nagy előnyt adva ellenfelének. Voltak ugyan nagyon szép pillanatok a védekezésben és a támadásban egyaránt, de a jó periódust, mindig visszaesés követte, így a gyulaiak nem is tudtak egyszer sem három gólnál közelebb kerülni a hazaiakhoz. A fürdővárosi lányok akartak, de valami hiba mindig becsúszott a gépezetbe, így törvényszerű volt a vereség.

Kecskeméti NKSE–Orosházi NKC U22 31–26 (17–12)
NB II-es női kézilabda-mérkőzés. Kecskemét, 80 néző. Vezette: Serfőző K., Serfőző R.
Orosháza II: Patkós P. 1 – RÉVÉSZ 6, Papp E. 3 (1), SZÖLLŐSI 2, KESZELI 2, Mészáros 2, Balaskó 2. Csere: Szőke (kapus), Szenteczki 3, Nagy R. 2, Orovecz, Bedron 2 (1), Patyi 1, Szecskó, Kollár. Edző: Nagy Ferenc. A Kecskemét legjobb góldobói: Jámbor-Herceg 11 (3), Lóczi 7.
Kiállítások: 10, ill. 4 perc. Hétméteresek: 5/4, ill. 5/2.
Végig küzdöttek, harcoltak az orosháziak, a Kecskemét rutinja, Jámbor-Herceg Réka semlegesítése azonban komoly feladatot jelentett számukra. A vereség ellenére is helytállt a fiatal orosházi együttes, amelyben több olyan játékos is akadt, akinek a hét folyamán ez volt már az ötödik mérkőzése.

Hódmezővásárhelyi LKC–Csorvási SK 27–33 (12–15)
NB II-es női kézilabda-mérkőzés. Hósdmezővásárhely, 70 néző. Vezette: Hovány, Ubornyák.
Csorvás: MIKE – Gelegonya 1, BARÁTH B. 13, Tóth-Greksza, Ivanics D. 5, VALACZKAI 9, Major. Csere: Zsiga (kapus), Baráth Zs., Biró, Kurucz, Zahoránné 4 (2), Márton R. 1. Edző: Ivanics-Gyemó Anita, Baráth Lajos. A Hódmezővásárhely legjobb góldobói: Nagy E. 6 (1), Török 6, Blaskovits 6.
Kiállítások: 8, ill. 12 perc. Hétméteresek: 5/4, ill. 4/2.
Mike kapus védései megadták a lendületet a csorvási csapatnak. A mérkőzés első percétől az utolsóig a vendégek vezettek, így a mutatott játék alapján a győzelmük teljesen megérdemelt a fiatalos lendülettel játszó vásárhelyiekkel szemben.