A Csorvás nyerte a megyei női derbit

A szarvasiak és a csorvásiak számlája is értékes pontokkal gyarapodott. Fotó: Babák Zoltán

Csorvási sikerrel zárult az NB II-es női kézilabda-bajnokság  hétvégi megyei rangadója. A további viharsarki együttesek közül a szarvasiak jutottak még két ponthoz, akik a sereghajtót múlták felül. A tartalékos gyulaiak dolga komplett csapattal is nehéz lett volna a már-már bajnoknak tekinthető Algyő otthonában, a szeghalmiak pedig szabadnapjukat töltötték.

Csorvási SK–Gyomaendrődi NKSE 26–20 (14–13)
NB II-es női kézilabda-mérkőzés. Békéscsaba, zárt kapuk mögött. Vezette: Oláh Edit, Szikszay Judit.
Csorvás: MIKE – Zahoránné 1, KURUCZ 5, Madar 1, Réti 2, Ivanics D., VALACZKAI 3. Csere: Major, Biró R., Lévai, BARÁTH B. 11 (7), Zsibrita, Kerepeczkiné 3. Edző: Ivanics-Gyemó Anita, Baráth Lajos.
Gyomaendrőd: Botos – Mag 3, NÉMETH K. 7, Dinya, Szűcs 3, Ács, FARKASINSZKI Z. 4 (1). Csere: Domokos (kapus), Nagy B. 1, Gyuricza, Kereki 2, Szendrei, Werle. Edző: Lakatos Tibor.
Kiállítások: 8, ill. 2 perc. Hétméteresek: 6/4, ill. 2/1.
A szervezetten és jól játszó csorvásiak játéka kiváló kapusteljesítménnyel párosult. A hazaiaknak sikerült visszavágni a novemberben Gyomaendrődön elszenvedett vereségért, a győzelmük teljesen megérdemelt.

Szarvasi NKK–Kecskeméti NKSE U22 30–25 (15–12)
NB II-es női kézilabda-mérkőzés. Szarvas zárt kapuk mögött. Vezette: Grézló, Miklós.
Szarvas: Nagy B. – Buzási 8, Horváth B. 2, Nyerges 2, Szabó T. 1, Majoros 7 (5), Paska 1. Csere: Juhos, Skorka (kapusok), Ábrahám, Óvári 1, Gabnai 4, Jani, Tasgyik 4, Trnyik, Brachna. Edző: Száva Flórián. A Kecskemét legjobb góldobója: Szabó J. 8 (4), Csorba 6, Radva 4.
Kiállítások: 10, ill. 4 perc. Hétméteresek: 5/5, ill. 5/4.
Nyitott védekezéssel kezdtek a kecskemétiek, a szarvasiak csak nehezen találták a réseket. A 17. percben vezetett először az NKK. A 23. percig felváltva estek a gólok, majd a Körös-partiak nyitottak egy hajrát, a szünetre 15–12-re alakítva az eredményt. A 2. félidőben is őrizte 2-3 gólos előnyét a házigazda. A kecskemétiek továbbra is a nyitott védekezést alkalmazták, a támadásoknál mindig levitték a kapusukat. A hajrában a hazaiak gyors találatokkal növelték előnyüket és végül biztosan nyerték a találkozót.

FKSE-Algyő–Corner-Gyulasport 40-15 (24-9)
NB II-es női kézilabda-mérkőzés. Domaszék, zárt kapuk mögött. Vezette: Rigó, Rizinger.
Gyula: Szabó L. – Vozár 3, Milyó 6 (2), Mitykó 1, Papné-Lukoviczki 4 (1), Vólent, Anderlik. Csere: Antal (kapus), Szappanos, Horváth R., Kertes 1, Szőke, Lukács, Megyeri. Edző: Zöldi-Tóth Katalin. Az Algyő legjobb góldobói: Aracsi 6, Ilyés 5, Nyikolajenko 5.
Kiállítások: 8, ill. 4 perc. Hétméteresek: 1/0, ill. 6/3.
A mérkőzésre a hét alapemberét elveszítő gyulaiak részéről az eredeti terv szerint a gyakorlás és a tisztes helytállás volt az első számú cél a bajnokesélyes otthonában. A kiesők helyén lehetőséget kapó gyulai fiatalok igyekeztek helytállni, de nem tudták felvenni a harcot az idősebb, magasabb osztályt megjárt, rutinosabb ellenfeleikkel szemben. A legnagyobb különbség a 40. percben alakult ki a két csapat között, amikor a hazaiak már 20 góllal vezettek. Végül győzött a rutin a lámpalázzal küzdő fiatalság ellen.