A DKSE kivédekezte a Makót

Vólent János alakulata előrehozta a törökszentmiklósiak bajnokavatási ceremóniáját

Egyoldalúra sikerült az NB II-es férfi kézilabda-bajnokság hétvégi megyei derbije, miután az erősen létszámhiányos kondorosiak nem tudták megnehezíteni a köröstarcsaiak dolgát. A fáradtság okozta a heti második meccsét játszó „Belvár” vesztét is az Algyővel szemben, a DKSE viszont frissen és fitten fogadta, illetve múlta felül a bajnoki címért folytatott versenyből kiszálló Makót, ami természetesen jelentős siker.

Kondorosi KK–Köröstarcsai KSK 22–35 (10–15)
NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés. Békéscsaba, zárt kapuk mögött. Vezette: Bozó, Mezei.
Kondoros: PANKOTAI – Istenes L. 4, Raffai 3, Kasnyik T. 3, Kasnyik V. 3, Tóth G. 3, Kohlrusz 6 (4). Csere: Istenes I. Edző: Kósa Balázs.
Köröstarcsa: KISS N. – KOVÁCS L. 3, Molnár B., BREZOWSKI 4, Kovács I. 2, LŐRINCZI 10, Ivanics. Csere: Domokos (kapus), MOLNÁR S. 9, Molnár K. 2, Rácz 2, Polgár 3 (2). Edző: Molnár Zoltán.
Kiállítások: 8, ill. 14 perc + Ivanics kizárva. Hétméteresek: 6/4, ill. 5/2.
A hiányzó sérültek ellenére mindkét fél számára kiemelt fontossággal bírt a megyei derbi. A tarcsaiak lőtték az első gólt, de a kondorosiak a 10. percig mindig tudtak válaszolni. Ekkor robbantott a tarcsai együttes és egy hatos sorozattal a régi formáját mutatta (18. p.: 4–10). A Kondoros azonban válaszolni tudott egy ötös szériával, és kis híján a vezetést is magához ragadta (26. p.: 9–10). A vendégek a félidő hajárjában erősítettek, ami eredményre vezette őket. Szünet után is a tarcsaiak fejezeték be pontosabban a támadásaikat, így a 48. percre tízre nőtt a csapatok közötti különbség (18–28). A mindössze egyetlen cserével kiálló Kondoros a végére nagyon elfáradt, így alakult ki a jelentős különbség, a még kínai figurát is gyakorolgató vendégek javára.

FKSE-Algyő–Békéscsabai BDSK 33–30 (16–13)
NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés. Domaszék, zárt kapuk mögött. Vezette: Bognár, Tóth T.
Békéscsaba: Takács – dr. Sári 1, Tárnyik 5 (2), RADOJEVICS 3, Márton 2, BAGDI 5, Mezei. Csere: KÁDAS 6, Farkas B. 4, Fekete L. 3, Fekete G., Ozsgyán Zs. 1, Tóth A. Edző: ifj. Skaliczki László. Az Algyő legjobb góldobói: Vass 10 (1), Magyar 6 (3), Fekete M. 4, Simon B. 4.
Kiállítások: 6, ill. 8 perc + Márton kizárva. Hétméteresek: 5/4, ill. 2/2.
Hét nap alatt a harmadik kiemelt fontosságú mérkőzését vívta a békéscsabai csapat. Kiegyenlített játékot hozott a mérkőzés első része, a 7. percig fej-fej mellett haladtak a csapatok. Ekkor egy hármas szériával lépéselőnybe került az Algyő (12. p.: 7–4), amit a folytatásban is sikeresen őrzött, mi több a a 26. percre ötre növelt (15–10). A második félidő elején Kádas Bálint zsinórban elért négy találatával átvette a vezetést a „Belvár”. Szorosan alakult a találkozó, még a 42. minutában is csabai előnyt jelzett az eredményjelző (20–21). Ekkor azonban bekeményítette védekezését a házigazda, melyet 12 percen át mindössze kétszer tudtak áttörni a csabaiak, akik Márton Márton kizárásával a védelmük oszlopát veszítették el, ami összességében meg is pecsételte a sorsukat (30–23). Ifjabb Skaliczki László második időkérése nyitott fülekre talált, ennek hatására a végjátékra rendezték soraikat a látogatók és egy 6–3-as etappal sikerült szorosabbá tenniük a mérkőzést.

Békéscsaba DKSE–Makói KC 27–22 (14–12)
NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés. Békéscsaba, zárt kapuk mögött. Vezette: Nagy L., Szekeres.
Békéscsaba: KECSKEMÉTI – KÉRI I. 1, GÁBOR 6 (1), BENKŐ 3, KOCSOR 5, MURÁNYI B. 6, TUSJAK 5. Csere: Újfaluczki (kapus), Németh, BAI 1, Szabó Zs., Kéri B., Tóth Sz., Pap, Novák. Edző: Vólent János. A Makó legjobb góldobói: Gazsó 6, Maróti 3.
Kiállítások: 14, ill. 4 perc. Hétméteresek: 6/4, ill. 4/2.
Mindvégig szorosan alakult az első félidő. Kezdetben a makóiak vezettek, ám a csabai fiatalok rendre egyenlítettek, a játékrész derekán pedig egy 4–1-es etappal a fordítás is összejött számukra (17. p.: 9–7). A vendégek persze egészen eddig nem véletlenül álltak harcban a bajnoki címért, amit igyekeztek is megmutatni. Tapadtak a kifejezetten jól teljesítő házigazdákra, támadásban azonban gyakran tanácstalanok voltak a jól záró csabai retesszel szemben. Jól jött számukra a szünet, ami által új lendületet kapva, átvették a vezetést. Nem tarthatott hosszan az örömük, mert Vólent János legénysége 8 percig gól nélküli csendre ítélte őket és eközben egy négyes újból kézbe vette a meccs irányítását (40. p.: 18–15). Innen még egy gólra visszakapaszkodott a Maros-parti gárda, de ez jelentette az utolsó fellángolását. A szellemesen támadó és kiválóan védekező DKSE a félidő közepén egy újabb 8–2-es etappal végleg eldöntötte a mérkőzést (57. p.: 26–19).