A főpróba sikeresnek bizonyult

Gyimesi Kitti kétszer vette be a szerbek kapuját. Fotó: Milyó Pál

A két napos Békés megyei villámlátogatásra érkező szerb első ligás Idjija csapatával zárta a nyári tesztmérkőzések sorát a Békéscsabai Előre NKSE női kézilabdacsapata. Papp Bálint hölgykoszorúja jó szájízzel várhatja a jövő szombati, Dunaújvárosban esedékes NB I-es bajnoki rajtot.

Békéscsabai Előre NKSE–SRK Zseljeznicsar Indjija (szerb) 34–26 (15–8)
Felkészülési női kézilabda-mérkőzés. Békéscsaba, 100 néző. Vezette: Kiu G., Kiu T.
Békéscsaba: Békéscsaba: Razum – Borbély 2, Gyimesi 2, Mayer 1, Giricz 4, M. Agbaba 7 (1), Andróczki 6. Csere: Szabó D., Madera-Domokos (kapusok), Vámosi 4 (1), Horváth G. 1, Kukely K. 2, Termány 4, Zsemberi 1, Bucsi, Bencsik. Vezetőedző: Papp Bálint. Az Indjija legjobb góldobói: Dunja 7 (2), Simics 5.
Kiállítások: 6, ill. 8 perc. Hétméteresek: 2/2, ill. 2/2.

Villámrajtot vettek a lilák, a vendégek nehezen vették fel az ideális ritmust, hosszú időn keresztül csak minden harmadik csabai gólra volt válaszuk. A félidő hajrájában lazítottak a védekezésen Mayer Szabináék, ennek hatására közelebb férkőzött a fiatal szerb gárda, ráadásul az ujjsérülést szenvedő Borbély Márta is kivált a további játékból.
Szünet után Papp Bálint vezetőedző ezúttal is minden játékosának lehetőséget biztosított. Bár a játék ekkor már nem volt olyan gördülékeny, mint korábban a különbség így is nőtt, a 40. percben már 10 volt a csapatok között (23–13). Az Indjija azonban nem tört meg, 9 minuta alatt lefelezte ezt a különbséget. Végül helyreállt a rend, 8 találattal győzött a Békéscsaba.
A szerbek péntek délelőtt 10 órától az Orosházi NKC együttesével is összemérik tudásukat.
Papp Bálint: – Az első negyedórában úgy játszottunk, ahogy azt elterveztük, azután már akadozott a koncentráció. Fontos volt, hogy mindenki játsszon, jó gyakorlás volt ez a bajnokság előtt.