A Fradit nem lehetett megszorítani

A csabai oldalon Jelena Agbaba volt az egyik, aki Fradi-szintű játékot tudott nyújtani. Fotó: Antal János

Az NB I-es női kézilabda-bajnokság szombati játéknapján az aranyéremért versenyben álló Ferencváros 18 gólos győzelmet aratott a sereghajtó Békéscsaba vendégeként. A mezőny legeredményesebb játékosa, a fővárosiak válogatott balszélsője, Márton Gréta volt, aki 11 lövésből tíz gólt szerzett.

EUbility Group Békéscsabai Előre NKSE–FTC-Rail Cargu Hungaria 23–41 (14–20)
NB I-es női kézilabda-mérkőzés. Békéscsaba, zárt kapuk mögött. Vezette: Benya-Hantos Dorina, Rózsahegyi Brigitta.
Békéscsaba: Szabó D. – Andróczki 1, Iván 3, Radojevics 2 (2), J. AGBABA 5, Mitrovics 2, Szabó P. Csere: Mistina, Csizmadia (kapusok), Giricz 1, Kukely A. 2 (1), TÖRÖK F. 3, Bucsi 3 (1), Csepregi 1. Edző: Vida Gergő.
FTC: JANURIK – Malestein 3, Háfra 2, Stolle 3, Behnke, BÖLK 4, MÁRTON G. 10. Csere: Bíró B. (kapus), Csiszár-Szekeres, Klujber 2, KISFALUDY 2, Ballai B. 1, Schatzl Nadine 6 (2), KOVÁCS A. 8. Vezetőedző: Elek Gábor.
Kiállítások: 4, ill. 4 perc. Hétméteresek: 4/4, ill. 4/2.
Az eredmény alakulása. 4. p.: 0–4. 11. p.: 3–7. 17. p.: 5–11. 24. p.: 8–18. 27. p.: 12–18. 34. p.: 14–24. 39. p.: 14–28. 47. p.: 18–33. 52. p.: 20–37.

Megilletődötten kezdett a Békéscsaba, sorozatos labdaeladások után egymás után lőhette a könnyű gólokat a héten vállsérülést szenvedett Kovacsevics Anikót nélkülöző Ferencváros. Nulla–négy után Tamara Radojevics hetesből szépített, de az agresszívan védekező és a támadásait rendre góllal befejező Fradi kényelmes tempót diktálva is korán tekintélyes előnyt hozott össze. A zöld-fehéreknél nagyon élt a fiatal válogatott balszélső, Márton Gréta, aki a 12. percben már a 4. találatánál járt (a szünetig pedig 10-ig jutott!). A csabaiak még így is szűkíteni tudtak az eredményen, de ehhez kellett az is, hogy világbajnok holland Malestein hetesét védje Szabó Dóra. Aztán csak meglódultak a vendégek, erre reagálva Vida Gergő időt kért és két helyen is cserélt, Török Fannit és Bucsi Lilit is harcba küldve. Elek Gábor egészen más okból változtatott három helyen is, ő a kispadon ülőknek akart mihamarabb játékperceket adni. A csabaiak vélhetően nem itták meg a „célzóvizet” a mérkőzés előtt, mert rengeteg ziccert hagytak ki. A 24. percben alakult ki először a 10 gólos differencia (pedig a csabaiak kapusa, Szabó Dóra nem is védett rosszul), de a játékukat felgyorsító fővárosiak nem voltak hajlandóak visszafogni magukat. A csabaiak azonban birkóztak, harcoltak, nem tisztelték nagyobb nevű ellenfelüket és a félidő végére visszatornázták magukat mínusz hat gólra.
A térfélcserét követően alig több mint három perc elteltével visszaállt a korábbi 10 gólos különbség. A hazaiak trénere magához is hívta tanítványait. A folytatásban még zavarodottabbá váltak lilák, támadásban nem mertek vállalkozni, ha mégis, akkor, a védelem, vagy a kapus akasztotta meg az akciót. Jó pár percnek el kellett telnie, mire végre megnyugodtak a lila mezes lányok és ezután már ismét láthattunk tőlük néhány szép passzt és gólt. A szélsők nagy napot zártak a Ferencvárosnál, hiszen nemcsak Márton Gréta, hanem a 2. félidőben beálló nemrég még Békéscsabán játszó Kovács Anett is ontotta a gólokat. Az 52. percben jött az újabb csabai időkérés, Vida Gergő messze nem volt elégedett azzal, amit a játékosaitól látott.
A Ferencváros végül nagy különbségű, magabiztos győzelmet aratott a nagy akarattal, de sok hibával, időnként hitehagyottan játszó Békéscsaba otthonában.

Vida Gergő: – Nem is kaphattunk volna jobb ellenfelet az MTK-mérkőzés előtt, mint a hasonló stílusban játszó Ferencvárost. A visszarendeződésekkel elégedett voltam, de sok gólt kaptunk, szerettem volna, ha megússzuk negyven alatt. Ha ezt a játéksebességet át tudjuk vinni a szerdai mérkőzésre, akkor képesek lehetünk meglepetést okozni a fővárosban.
Elek Gábor: – Mivel elveszítettük az irányítóinkat, ezért speciális összetételben kellett pályára lépnünk. Arra törekedtünk, hogy feszes védekezésből rengeteget fussunk. Nem volt mindegy, hogy milyen képet mutatunk, az első félidő végi kettő–hat egy kicsit bosszantó volt, a szünet utáni játékunkkal már elégedett voltam.