A gyulaiak megtörték a szarvasiak lendületét

A fekete mezes gyomaendrődiek a csorvásiakkal szemben maradtak alul, a gyulaiak lendületének pedig a szarvasiak sem tudták útját állni. Fotó: Rusznyák Csaba/Gyulai Hírlap

Két megyei derbire is sor került a női NB II-es kézilabda-bajnokság hétvégi, 16. fordulójában. Szarvason a házigazdák tavaszi veretlenségének a Gyula vetett végett, ezáltal a fürdővárosiak előtt is megnyílt az út a dobogóra. Ugyanez vonatkozik a Gyomaendrődöt két vállra fektető csorvásiakra, akik az előttünk álló játéknapon fogadják a szarvasiakat. Nem esett szó még az orosházi fiatalokról, akik hozták a kötelezőt a sereghajtó ellen.

Szarvasi NKK–CZ-Gyulasport 19–23 (9–12)
NB II-es női kézilabda-mérkőzés. Szarvas: 100 néző. Vezette: Asztalos Demus Mónika, Kovács Kamilla.
Szarvas: Nagy B. – Buzási 1, Balogh V., Papp Zs. 2, Hajdu 3, MAJOROS 11 (5), Paska 2. Csere: Juhos, Skorka (kapusok), Jani, Nyerges, Óvári, Kovács B., Tasgyik, Trnyik, Závoda. Edző: Száva Flórián.
Gyula: ANTAL – Fodor-Bottó, Hős K. 2, CSAPÓ-KOVÁCS 3, Milyó 1, Lukács, Szabó K. 2. Csere: Juhász (kapus), Farkasinszki 1 (1), Vólent 2 (1), Kovács A., Németh, LUKOVICZKI 7 (1), Ladics 1, Kovács K., NAGY P. 4. Edző: Zöldi Tóth Katalin.
Kiállítások: 8, ill. 6 perc. Hétméteresek: 5/5, ill. 4/3.
Kihagyott gyulai büntetővel kezdődött a két jó formában lévő Békés megyei csapa mérkőzése. Felváltva estek a gólok (16. p.: 6–6). Egy hármas szériával elhúztak a szarvasiak, de a vendégek időkérés után Lukoviczki találataival egyenlítettek és szünetig még három gólt szerezve előnnyel mehettek pihenőre. Fordulás után a Körös-partiak öt perc alatt kiegyenlítettek, majd a 49. percben egy kihagyott hazai ziccer után a gyulaiak átvették. Az előnyüket növelték és fegyelmezett játékkal meg is nyerték a találkozót, visszavágva az őszi vereségért.

Gyomaendrődi NKSE–Csorvási SK 22–30 (12–13)
NB II-es női kézilabda-mérkőzés. Gyomaendrőd, 100 néző. Vezette: Gyurcsek, Szarka.
Gyomaendrőd: Botos – Dinya 1, Kereki N. 4, Mag 4 (1), Pomázi 1, Farkasinszki Z. 4 (2), Farkasinszki M. 3. Csere: Burai (kapus), Fekécs, Gyuricza 1, Kovács Sz., Kövesy 1, Pintér 1, Urbán, Werle 2. Edző: Lakatos Tibor.
Csorvás: Mike – Gyenes 3, Gelegonya 4, BARÁTH B. 10 (4), Ivanics D. 2 (1), Kurucz 6, Valaczkai 2. Csere: Zsiga (kapus), Lipták, Gömöri, Biró R., Réti 1, Lévai, Major, Zahoránné 2, Popol. Edző: Ivanics-Gyemó Anita, Baráth Lajos.
Kiállítások: 6, ill. 6 perc. Hétméteresek: 3/3, ill. 5/5.
A gyomaendrődieknek csak egy félidőn át tudták tartani a lépést a jól játszó csorvásiakkal.

Orosházi NKC U22–XVI. Kerületi KMSE 33–23 (16–11)
NB II-es női kézilabda-mérkőzés. Orosháza, 50 néző. Vezette: Herceg, Piller.
Orosháza U22: Gedó – Révész 3, PAPP E. 7 (1), Nagy A. 1, CSOMPORA 4, Patkós 2, BALASKÓ 5. Csere: SZŐKE (kapus), JÁHN 6, Bedron 3, Szecskó, Kollár, Szöllősi, Horváth B. 2. Edző: Nagy Ferenc. A XVI. Kerületi KMSE legjobb góldobója: Kenesei 10.
Kiállítások: 2, ill, 4 perc. Hétméteresek: 1/1, ill. 1/0.
Enerváltan kezdett az Orosháza, ezért a 20. percig fej-fej mellett haladtak a csapatok. Ezután ritmust váltott a hazai csapat és egy 6–1-es szériával elhúzott vendégétől. A második félidőben tovább nőtt a különbség a felek között, ehhez a kapuban Szőke Szonja remek védéseivel járult hozzá.