A hajrára torpantak meg a békésiek

Mezei Richárd Bendegúz négyszer volt eredményes a nevelő klubja ellen. Gapixfotó

A tavaszi idényre való felkészülés jegyében sorra játssza Liga Kupa-mérkőzéseit az Optimum Solar-Békési FKC férfi kézilabdacsapata. Papp Bálint alakulata a sorozat 4. fordulója keretében a szegedi fiatalok otthonában vizitelt, ahol a meccs utolsó negyedórájáig uralta a játékot, a végére azonban leblokkolt és fordított a hazai gárda.

Pick Szeged U22–Optimum Solar-Békési FKC 27–26 (14–17)
Liga Kupa férfi kézilabda-mérkőzés. Szeged, zárt kapuk mögött. Vezette: Sándor L., Szikszay.
Békés: Pajkó – Osgyán 4, Haszilló 2, Varsandán 3, Árpási 5, Szász 3, Fedor 1. Csere: Pankotai, Borbély (kapusok), Kohlrusz 1, Dénes, Székely 1, Kiss R., Mezei 4, Csuzi 2, Bátky. Edző: Papp Bálint. A Szeged legjobb góldobói: Kovács Á. 5, Hegedűs 5, Szilágyi 4 (1), Tőkés 4.
Kiállítások: 12, ill. 2 perc. Hétméteresek: 6/5, ill. 1/0.

Az első 10 perc kiegyenlített játékot hozott, azt követően néhány minuta alatt 4 gólos előnyre tett szert a békési csapat, amely labdaszerzésekből jól használta ki a hazaiak hét a hat elleni támadásaiból eredő hibákat (15. p.: 5–9). Ez a különbség tartósan is megmaradt a felek között, sőt Pankotai védéseinek köszönhetően a 25. percre kialakult az addigi legnagyobb különbség (9–16). A félidő hajrájában egy kettős emberelőnyt is kihasználva sikerült felzárkózniuk a hazai fiataloknak, ezzel visszahozták magukat a meccsbe.
A térfélcsere után eredményesen tartotta meg 2-3 gólos fórját a Békés, bár nem kedvezett számára, hogy az első félidőben sérülés miatt kiszálló Haszilló után Csuzi is kivált a játékból. A félidő közepét átlépve még 21–25-re a látogatók vezettek, ám ekkor sorozatban hibáztak támadásban és védekezésben, ezt kihasználva pedig a Szeged egy hat-nullás etappal maga javára fordította a mérkőzést (27–25). Az utolsó támadásból még lett volna lehetőségük az egyenlítésre, azonban az időn túli szabaddobást hárították a hazaiak.
Kedden este Békésen újra összecsap a két csapat.

Papp Bálint: – Saját hibáinknak köszönhetjük a vereséget. A jó mentalitással küzdő szegedieknek gratulálok sikerükhöz!
A H-csoport állása: 1. Kecskeméti TE 6 pont (4 mérk.), 2. Pick Szeged U22 4 (2), 3. Optimum Solar-Békési FKC 4 (4), 4. Mizse KC 2 (4).