A kemény munka elnyerte jutalmát

Mikula Dóra öröme érthető, hiszen csapatát jó játékkal segítette győzelemre. Fotó: Antal János

Az újonc Algyő otthonában aratott értékes győzelmet az Orosházi NKC NB I B-s női kézilabdacsapata, a bajnokság szombati második játéknapján, ezzel megkezdve a pontgyártást. Herbert Gábor alakulata sikerével a hazai rendezésű felkészülési torna döntőjében elszenvedett fájó vereségért is visszavágott a Tisza-partiaknak.

Levendula Hotel Algyő–OXXO Energy Orosházi NKC 31–35 (14–17)
NB I B-s női kézilabda-mérkőzés. Algyő, 100 néző. Vezette: Dulai, Pisák.
Orosháza: BÁLINT – BÍRÓ 5, Maláti 5, Tóth S. 1 (1), MIKULA 4, Márczy 7, ANTAL 3 (2). Csere: Cseh (kapus), VÖRÖS 7 (3, Moharos, Szabó D., Ács, Kenyeres 3, Horváth B. Vezetőedző: Herbert Gábor. Az Algyő legjobb góldobói: Szepesi 6 (3), Németh 5, Csáki 4.
Kiállítások: 6, ill. 4 perc. Hétméteresek: 5/3, ill. 8/6.

A hazaiak kezdtek jobban, és a 3. percben 2–0-ra vezettek. A vendégek az 5. percben Vörös hetesével, és Antal góljával egyenlítettek (2–2). A folytatásban felváltva estek a gólok, majd a fegyelmezetten kézilabdázó orosháziak a 9. percben 6–4-re átvették a vezetést. Két perccel később egy gólos orosházi előnynél időt kért az algyőiek fiatal edzője, Farkas József Dániel. A folytatásban Tóth Sára hétméterest hibázott, majd a kiállítás sorsása jutott, így a 16. percben 8–8-at mutatott az eredményjelző. A hazaiak erősítettek, a Győri ETO-val Bajnokok Ligáját nyerő Szepesi Ivett vezetésével, és góljaival, 11–9-es előnyt szereztek, amikor a 18. percben Herbert Gábor időt kért. Mindez használt, hiszen a vendégek összeszedettebben kézilabdáztak, miközben a Békéscsabán is megfordult, volt ukrán válogatott Nyikolajenko hétméteresét Bálint kivédte, így a 23. percben az ONKC átvette a vezetést (12–13). A szünetre háromgólos előnyt szerzett az orosházi alakulat (14–17).
Fordulás után lendületesen kezdett az Algyő, és a 35. percben egy gólra feljött (17–18). Vörös hetest hibázott, ám ez nem törte meg a vendégeket, akik a 39. percben 21–18-ra vezettek, amikor ismét időt kért a házigazdák edzője. Ezt követően felváltva estek a gólok, a 45. percben 25–23-as orosházi előnyt mutatott az eredményjelző. A vendégek taktikusan játszottak, és a 48. percben már öt góllal vezettek (24–29). A hajrában tartotta előnyét a vendégcsapat.
A látottak alapján az igazi csapatmunkát bemutató, és több jó egyéni teljesítményt felvonultató ONKC megérdemelten nyerte a két szomszédvári csapat rangadóját.
Herbert Gábor: – Nagyon boldog vagyok, hogy nyertünk ebben a számomra nagyon szeretett sportcsarnokban. A lányok a hét közepén elkezdtek keményen dolgozni, ennek köszönhető a siker. Köszönöm az egészségügyi személyzet segítségét, hogy több sérüléssel bajlódó játékosunkat hadra fogható állapotba tudták hozni a mérkőzésre.