A kézilabdában sincsenek csodák

A ferencvárosi támadásokat nehezen szűrték meg a csabaiak. Fotó: Fradi.hu

Ahogy az előzetesen megjósolható volt, a békéscsabai női kézilabdacsapatnak csak epizódszerepek jutottak a Bajnokok Ligájában érdekelt Ferencváros népligeti otthonában. A szerdai bajnokit a házigazdák úgy nyerték, hogy minden viharsarki gólra kettővel válaszoltak.

FTC-Rail Cargo Hungária–EUbility-Békéscsabai Előre NKSE 37–18 (20–7)
NB I-es női kézilabda-mérkőzés. Budapest, 500 néző. Vezette: Rontó, Szanyi.
Ferencváros: Janurik – Kovács A. 2, KLUJBER 7 (4), Kovacsics, Behnke 1, Bölk 2, Schatzl 3. Csere: Bíró (kapus), Csiszár-Szekeres, Szucsánszki 1, PÁSZTOR 4, Tóth N. 3, HÁFRA 5, Malestein 3, Kisfaludy 3, Márton 3. Vezetőedző: Elek Gábor.
Békéscsaba: Szabó D. – Andróczki, Kukely A. 3 (1), Borgyos 1, J. Agbaba 4, Petika 1, Szabó P. Csere: Mistina, Csizmadia (kapusok), Giricz, Vámosi 2, Török F. 2, Iván 4, Csepregi, Kukely K. 1, Bucsi. Vezetőedző: Vida Gergő.
Kiállítások: 8, ill. 12 perc + Iván a 60. percben kizárva. Hétméteresek: 4/4, ill. 2/1.
Az eredmény alakulása. 4. perc: 1–2. 6. p.: 3–3. 9. p.: 4–5. 14. p.: 6–6. 17. p.: 10–7. 23. p.: 13–7. 27. p.: 17–7. 34. p.: 23–7. 39. p.: 24–10. 42. p.: 27–12. 45. p.: 30–13. 51. p.: 33–14. 58. p.: 35–17.

A békéscsabaiak leigazolták az NB I B-s Gödből, a korábbi Előre nevelésű, 22 éves átlövőt, Csepregi Anitát. Kukely Anna két góljával a 4. percben 2–1-re vezettek a vendégek. A 6. percben egy ütközés után Borgyos Panna megsérült, az irányító már nem térhetett vissza a pályára. A hazaiak egyenlítettek, majd ismét a csabaiaknál volt az előny, (9. p.: 4–5). A Fradi átvette a vezetést, de a 14. percben J. Agbaba egyenlíteni tudott. Egy perccel később a volt békéscsabai jobbszélső, Kovács Anett is betalált (7–6), Vida Gergő időt kért. Elek Gábor Háfrát küldte a pályára, és a válogatott átlövő három góljával, 10–7-re elhúztak a fővárosiak. A 20. percben az új szerzeményt Csepregi Anitát is pályára küldte Vida Gergő, miközben az FTC hat gólos előnyre tette szert (23. p.: 13–7). Andróczki kiállítása alatt újabb két gólt kaptak a lila-fehérek, így a 24. percben már 15–7-et mutatott az eredményjelző. A Fradi jól használta ki a csabaiak hibáit, és rendre góllal büntetett (27. p.: 17–7). A szünetre tizenhárom gólos hazai előnnyel mentek a csapatok, miközben a Békéscsaba 14 percig nem dobott gólt.

Fordulás után Kisfaludy három góljára, a 35. percben J. Agbaba válaszolt, a vendégek csaknem húsz perc után találtak be ismét a Fradi kapujába. Ezt követően Vámosi és Iván is gólt szerzett, így a 39. percben 24–10-re vezettek a zöld-fehérek. A folytatásban is a hazai és külföldi válogatott kézilabdázókat felvonultató FTC diktálta a tempót, a 43. percben már tizenhat góllal vezetett (28–12). A 44. percben Vida Gergő időt kért. Az 51. percben a holland világbajnok jobbszélső, Malestein már a harmadik gólját szerezte, ami csapata harmincharmadik találata volt.
Az első negyedóra döntetlenje után, a jobb erőkből álló FTC állva hagyta a fiatal lila-fehér csapatot, és ilyen különbséggel is teljesen megérdemelten nyert.
Vida Gergő: – Az első negyedórában jól tartottuk magunkat. Borgyos súlyosnak tűnő térdsérülése megzavarta a csapatot, végül a Ferencváros a papírformának megfelelően magabiztosan győzött. A szünet után elég jól helytálltunk.