A Kondoros nyerte a rutinos csapatok csatáját

Kohlrusz Levente nem csak a védekezésben jeleskedett, de a büntetőket is hibátlanul értékesítette és 13 góljával nagy szerepet vállalt a kondorosiak sikeréből. Fotó: Székács KE/Facebook

Az NB II-es férfi kézilabda-bajnokság őszi 9. fordulójából elnapolt találkozójukat pótolták kedden Kunszentmártonban a kondorosiak. Két rutinos csapat izgalmas csatájából, az utolsó két percben három gólt szerző vendégek kerültek ki győztesen, ezzel a tabella 7-8. helyét is felcserélték egymással, igaz a KKK még így is 4 találkozóval kevesebbet játszott, mint az előtte álló riválisok többsége.

Kunszentmárton KSK–Kondorosi KK 27–30 (13–13)
NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés. Kunszentmárton, zárt kapuk mögött. Vezette: Paska, Vastag.
Kondoros: SZTANCSIK – Istenes L. 2, AMBRUS 5, RAFFAI 3, GAZSÓ 5, Kasnyik T. 2, KOHLRUSZ 13 (9). Csere: Pankotai, Szebegyinszki (kapusok), Krajcsovicz, Kasnyik V., Istenes I. Edző: Kósa Balázs. A Kunszentmárton legjobb góldobói: Gelley 10, Cselovszki 7.
Kiállítások: 8, ill. 6 perc. Hétméteresek: 6/5, ill. 9/9.

Fej-fej mellett haladtak a csapatok, de a 20. percre sikerült háromgólos előnyre szert tennie a Kondorosnak, igaz néhány egyéni hibának köszönhetően később fordított a Kunszentmárton, a félidő végén pedig ismét döntetlent mutatott az eredményjelző. A második játékrészt a hazaiak kezdték jobban, de kétgólos különbség után újra a KKK volt eredményesebb, bár meglépni nem tudott. A mérkőzés végkimenetele az utolsó két percben dőlt el, amikor a hazaiak már nem tudtak válaszolni a kondorosi gólokra.