A légiósok hamar kiszálltak

Ezúttal a mindig megbízható teljesítményt nyújtó török válogatott kapus, Özmusul sem tudott segíteni az orosháziakon. Fotó: Zsedényi Péter

Nem termett babér Komlón az orosházi kézilabdázóknak az NB I-es pontvadászat 15. fordulója keretében megvívott szerdai találkozón. A házigazdák már az elején megadták maguknak az alaphangot, a Németh Lászlót, Döme Szabolcsot és Alekszej Peskovot eleve nélkülöző vendégek pedig még önmagukat is sújtották, így nem kerülhették el a törvényszerű vereséget.

Sport36-Komló–Orosházi FKSE-Linamar 33–25 (16–10)
NB I-es férfi kézilabda-mérkőzés. Komló, zárt kapuk mögött. Vezette: Medve Róbert Pál, Südi Péter.
Komló: Granic – Balázs, Zobec 6, Sunajko F. 4, Oláh T., Jerkovic 3, Hoffmann 6. Csere: Djurdjevics (kapus), Takács B. 2, Jóga 3, Szkokán, Grünfelder 2, Vaskó 4, Dobi, Melnyicsuk 3 (3). Vezetőedző: Kilvinger Bálint.
Orosháza: Özmusul – Pásztor M. 6 (2), Tóth K. 5, Bella 4, Ushal 1, Sakic, Lászlai 2. Csere: Majdán (kapus), Kancel, Kiss A. 4, Molnár G. 1, Andrikó, Csányi 2. Vezetőedző: Ratko Djurkovics.
Kiállítások: 4 perc, ill. 12 perc + Sakic a 8., Ushal a 33. percben kizárva. Hétméteresek: 3/3, ill. 3/2.
Az eredmény alakulása. 10. perc: 7–1. 14. p.: 8–4. 19. p.: 11–7; 26. p: 14–7. 37. p.: 23–13. 44. p.: 26–15. 53. p.: 31–20.

Alekszej Ushal szerezte a mérkőzés első találatát, a folytatásra azonban kereken 9 percet(!) kellett várni, ám addig a házigazdák hétszer is bevették Özmusul kapuját. Eközben 5–1-nél Djurkovics mester időt kért, hogy rendezze sorait, Sakicnál viszont már a 8. percben végleg kipontozta magát egy lökéssel, tovább ásva ezzel csapata tekintélyét. Az orosháziak kapust cseréltek, próbáltak feszesebben védekezni és hatékonyabban támadni, Lászlai találatával szűk negyedóra elteltével fel is jöttek 8–4-re. Egy időre tartósult ez a különbség, de azután egy újabb 7 perces gólcsend tovább rontotta a látogatók kilátásait (26. p.: 14–7), gyakorlatilag ez a különbség meg is maradt a szünetig.
A térfélcserét követően is a komlóiak céloztak pontosabban a másik fél kapuja előtt, ennek hozadékaként a 37. percben először hízott 10 gólra a különbség a két csapat között. Közben Ushal már a játékrész elején begyűjtötte a harmadik 2 perces büntetését így tovább fogytak a vendégek. A legnagyobb problémájukat a védekezés puhasága jelentette, Majdán kapus is gyakorlatilag csak akkor találkozott a labdával, amikor a hálóból kellett azt kiszednie. A támadókedv viszont megjött az utolsó negyedórára. Főként a jövő csapatát alkotható helyi nevelésű játékosok, Pásztor Máté, Bella Csaba és Kiss Axel jártak élen a gólszerzésben, de sokat javult a játékmester, Tóth Károly teljesítménye is. Ennek köszönhetően a zöld-sárgák kozmetikázni tudták az eredményt, de összességében az utóbbi hetek gyászos formáját mutatták, amivel tovább nehezítették a saját sorsukat.
Ratko Djurkovics: – A csapat betartotta a megbeszélteket. A körülményekhez képest becsülettel küzdött minden pályára kerülő játékos. Ez az az út, amelyiken haladnunk kell.