A lényeg a két ponton volt

Vörös Bettina volt az orosházi csapat legeredményesebb játékosa a fővárosban. Fotó: Antal János

Megszenvedett a sereghajtóval, de végül mindkét pontot haza hozta a fővárosból az orosházi női kézilabdacsapat. Herbert Gábor alakulata ezzel a sikerrel megerősítette dobogós pozícióját a Keleti csoport élmezőnyében, pontszámban pedig utolérte a második helyen álló Egert.

Csepel DSE–OXXO Energy Orosházi NKC 23–24 (10–13)
NB I B-s női kézilabda-mérkőzés. Budapest, 80 néző. Vezette: Bab Ágota Gyopár, Bodó Zsuzsanna.
Orosháza: Bálint – Bíró 1, Maláti 1, Kenyeres 4, Mikula 1, VÖRÖS 6 (2), Antal 1 (1). Csere: Gedó (kapus), MOHAROS 5, Szabó D., Márczy 5, Ács, Horváth B. Vezetőedző: Herbert Gábor. A Csepel legjobb góldobói: Kajdácsi 5, Potondi 5.
Kiállítások: 4, ill. 0 perc. Hétméteresek: 4/2, ill. 5/3.

A 8. percben 5–4-re vezettek a hazaiak. Ezután erősített az Orosháza, és a 20. percben már 9–6-ra vezetett, miközben hétméterest is hibázott. Mindkét oldalon több hiba csúszott a támadójátékba. A szünetben három gólos orosházi előnyt mutatott az eredményjelző.
Fordulás után a Csepel két perc alatt egy gólra feljött. A vendégek erősítettek, és a 37. percben ismét három góllal vezettek (13–16). Kaffka Eszter remekül védett a hazaiaknál. A 46. percben 15–18-nál időt kért Herbert Gábor, hogy a hajrára hasznos tanácsokkal lássa el csapatának tagjait. Az utolsó fél percben egygólos előnyben időt kértek az orosháziak, és gólt lőttek, amire a lefújás előtt négy másodperccel még érkezett egy válasz, de ez nem befolyásolta már a végeredményt, hiszen az ONKC nagy csatában újabb értékes győzelmet aratott az újonc otthonában, és tartja dobogós helyét.
Herbert Gábor: – Gratulálok a győzelemhez a lányoknak. A csapatunk tagjai nem azt játszották, amit megbeszéltünk, de a lényeg a két pont.