A létszámhiány jelentette a legfőbb kihívást

A kondorosiakat Pankotai Bence sem tudta megmenteni védéseivel. Gapixfotó

Az őszi idényből elmaradt mérkőzéseket pótoltak hétvégén az NB II-es férfi kézilabda-bajnokságban szereplő viharsarki alakulatok. A „Belvárnak” nem okozott különösebb gondot a csoport sereghajtója, a megyei derbi pedig a tarcsaiak sikerét hozta. Mivel a találkozókon csak azok szerepeltethetők, akik ősszel is az adott csapatban játszottak, emiatt valamennyi érintett meglehetősen tartalékosan állt fel. Mezőberényben például összesen annyi kézilabdázó lépett pályára, amennyi normál esetben egy csapatban szokott.

Békéscsabai BDSK–Túrkevei VSE 35–26 (17–12)
NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés. Békéscsaba, zárt kapuk mögött. Vezette: Herceg, Piller.
BDSK: MÉZES – KÁDAS 8 (6), TÁRNYIK 8, Bagdi 4, Kovács L. 3, FEKETE L. 6, Mezei 1. Csere: Olajos-Tóth (kapus), dr. Sári 4, Márton 1. Edző: ifj. Skaliczki László. A Túrkeve legjobb góldobói: Nagy I. 7 (3), Keresztes 5, Farkas 5.
Kiállítások: 4, ill. 8 perc. Hétméteresek: 7/6, ill. 3/3.
Az őszi idényre tervezett utolsó fordulóból elhalasztott mérkőzést pótolt a két tartalékos együttes. A túrkeveiek szerezték az első gól, de a hazaiak Tárnyik három találatával hamar fordítottak. A sereghajtó derekasan tartotta a lépést, volt időszak, hogy előbb is járt a házigazdáknál, a lendülete azonban 20 perc után kezdett alább hagyni. Ezt kihasználva, a védekezésben is feljavuló „Belvár” szépen lassan elhúzott, és a szünetig megnyugtató előnyt szerzett. A második félidő elején még volt egy rövid fellángolása a Túrkevének, de a két találatára öttel válaszoltak a csabaiak (39. p.: 22–14). Innen pedig már csak az volt a kérdés, hogy mekkora különbséggel nyernek a házigazdák. A játékrész közepét átlépve tíz gól (26–16) választotta el egymástól a két gárdát. A látogatók becsületére szóljon, hogy nem törtek meg, és ebből négyet sikerült lefaragniuk (51. p.: 28–22), a végjáték azonban ismét a házigazdák akarata szerint zajlott le.

Köröstarcsai KSK–Kondorosi KK 34–27 (19–7)
NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés. Mezőberény, zárt kapuk mögött. Vezette: Juhász I., Szilágyi G.
Köröstarcsa: DOMOKOS – MOLNÁR B. 1, POLGÁR 8 (4), BREZOWSKI 4, MOLNÁR S. 8, LŐRINCZI 8, KOVÁCS I. 5. Csere: KISS N. (kapus). Edző: Molnár Zoltán.
Kondoros: PANKOTAI – ISTENES L. 8, RAFFAI 4 (3), AMBRUS 7 (2), Krajcsovicz 2, Hanyecz 3, Istenes I. Csere: Sztancsik (kapus), Kasnyik T. 3. Edző: Kósa Balázs.
Kiállítások: 6, ill. 0 perc. Hétméteresek: 5/4, ill. 6/5.
A hazaiak 6, a vendégek 7 mezőnyjátékossal és két-két kapussal kezdték el a mérkőzést. A tarcsaiak nyomban letámadták ellenfelüket (9. perc: 5–0), és az ekkor szerzett előnyük tartósan is megmaradt (15. p.: 8–4). A folytatásban sem lankadtak a házigazdák, csere nélkül is parádésan játszottak és sorozatban lőtték góljaikat. A kondorosiak viszont megtorpantak, mindössze háromszor tudtak válaszolni, így alakult ki jelentős különbség szünetre.
A második játékrész során folytatta jó játékát a Köröstarcsa, de egy idő után a fáradság miatt hibákat követett el, amit kihasználtak a vendégek. Az 50. percre 6 gólra zárkózott fel a Kkülönbséget. A hiányos létszámok ellenére meglepően küzdelmes, jó mérkőzést produkált a két csapat.