A listavezető is kapitulált Orosházán

Kenyeres Barbara csuklója ötször villant. Fotó: Zsedényi Péter

Zsinórban éri el a bravúrokat az Orosházi NKC NB I B-s női kézilabdacsapata, amely a Szombathely elleni hazai, majd a kispesti sikerét követően a listavezető Eger veretlenségét vette el az Eötvös téri sportcsarnokban. A bajnokság 10. fordulója keretében megvívott találkozó a védekezésről szólt: Morva Zoltán tanítványainak sikerült félidőnként 10 gól alatt tartaniuk a máskor termékeny éllovast.

OXXO Energy Orosházi NKC–Eszterházy SC Eger 25–18 (10–9)
NB I B-s női kézilabda-mérkőzés. Orosháza, 250 néző. Vezette: Győr Ádám, Hadas Dávid Sándor.
Orosháza: BÁLINT – LUDVIG 5, GARA, ZAVACZKI 6 (4), ÁCS 3, KENYERES 5, Bíró 1. Csere: Szőke (kapus), Iván 4, Vörös, Mikula 1, Baráth, Patyi, Prozlik T., Bedron. Edző: Morva Zoltán. Az Eger legjobb góldobói: Szeberényi 8 (5), Szecsődi 3.
Kiállítások: 12, ill. 6 perc. Hétméteresek: 7/5, ill. 6/5.

A vendégek szerezték az első találatot, ám azután Zavaczki Boglárka duplájával fordított az Orosháza. A folytatásban is többnyire előrébb jártak a házigazdák, az Eger csak egalizálni tudott az első félidő további részében. Nagy küzdelem bontakozott ki a pályán és mivel a kapusok remekül teljesítettek, nehezen szaporodtak a gólok (12. p.: 5–5). A játékrész derekán túljutva 7–5-nél először vezetett két találattal az ONKC, de ez sem tartott sokáig, 8–8-nál kezdődhetett minden elölről. Ekkor 9 percen át szinte lefagyott az eredményjelző, csupán Mikula Dóra tudta egyszer megtörni a gólínséget, a szünetre is minimális hazai előnnyel vezetéssel térhettek a csapatok.
Ami a folytatásban gyorsan háromra duzzadt (12–9), de azután zsinórban négy egri találat következett, így hosszú idő után ismét a látogatóknál volt az előny (39. p.: 12–13). Mintha ezzel el is lőtte volna a puskaporát az éllovas, amely 8 percig megragadt 14 gólon. Eközben Ludvig Krisztina eredményességével 20–14-re ellépett a hazai gárda, és innen már nem volt visszaútja az Egernek. Közben még a két tréner is pengeváltásba keveredett, ennek lett az eredménye Morva Zoltán két perces büntetése, illetve kollégája, Zsadányi Sándor piros lapja. Mivel a vendégek továbbra sem találták a játékukat, 24–15-ös állásnál nagy zakó nézett ki számukra, az utolsó négy percben azonban valamennyit kozmetikázni tudtak az eredményen.
Morva Zoltán: – A végeredmény azt tükrözheti, hogy ez egy könnyű mérkőzés volt, de belülről abszolút nem így éreztük. Nagyon izgalmas meccs volt, a második félidőben az egriek gyors játékát sikerült megállítani, ami nagyon kellett a győzelemhez. Mindig azt mondom a lányoknak, hogy próbáljuk meg a 25 gólt elérni, akkor nyerhetünk, ez ma összejött. Bálint Annának pedig innen is gratulálok, hatalmas segítséget nyújtott a csapatnak! Köszönjük a szurkolóknak, hogy ma is rengeteget kilátogattak a csarnokba és velünk voltak.