A Loki kihasználta a csabaiak hullámvölgyét

A debreceni Bordás Réka szakítja át a csabai védelmet. Fotó: dvsckezilabda.hu

A papírformának megfelelő eredmény született az NB I-es női kézilabda-bajnokság  szombati keleti rangadóján. A házigazda Debrecen kihasználva, hogy az Előre az első félidő második felében hosszú hullámvölgybe került, más szünetig eldöntötte a mérkőzést, az előnyét pedig sikerrel őrizte meg szünet után .

Debreceni VSC-Schaeffler–Békéscsabai Előre NKSE 32–24 (18–10)
NB I-es női kézilabda-mérkőzés. Debrecen, 800 néző. Vezette: Hantos Dorina, Rózsahegyi Brigitta.
Debrecen: Griegerich – Bánfai 2, KOVÁCS A. 6 (3), VÁMOS 3, Tóvízi 3, Deszpotovics 5, Vantara-Kelemen 1. Csere: Csapó K. (kapus), Bordás 1, Karsten 1. Arany, Vukajlovics 1, Hornyák D. 3 (2), PETRUS 5, Panyi 1, Sápi. Vezetőedző: Köstner Vilmos.
Békéscsaba: Mistina – Andróczki 2, KUKELY A. 5, BORGYOS 7, J. Agbaba 2, Vámosi 4 (3), Szabó P. 1. Csere: Szabó D., Csizmadia (kapusok), Petika, Giricz 3, Kukely K., Iván, Török F., Bucsi. Vezetőedző: Vida Gergő.
Kiállítások: 6, ill. 12 perc. Hétméteresek: 7/5, ill. 3/3.
Az eredmény alakulása. 6. perc: 1–3. 9. p.: 2–4. 15. p.: 4–5. 19. p.: 9–5. 22. p. 12–6. 27. p.: 16–8. 34. p.: 19–12. 40. p.: 21–13. 46. p.: 24–15. 52. p.: 26–19. 55. p.: 27–21.

A szombat esti mérkőzésen jól kezdett a Békéscsaba, és a 9. percben 4–2-re vezetett. A hazaiak mesteredzője, Köstner Vilmos ekkor azonnal időt is kért. A hajdúságiak gyorsan egyenlítettek (13. p.: 4–4), majd két perc múlva ismét a Csaba vezetett (4–5). Ezt követően a Debrecen erősített, és kihasználta a lila-fehérek hibáit, így a 19. percben már négy góllal vezetett (9–5). A folytatásban a DVSC akarata érvényesült, így a félidőben nyolcgólos hazai előnyt mutatott az eredményjelző.
Fordulás után felváltva estek a gólok, a 40. percben Köstner Vilmos időt kért, és még koncentráltabb játékot kért tanítványaitól. A debreceniek növelték az előnyt, a 46. percben már kilenc góllal vezettek, amikor időt kért Vida Gergő. A lila-fehérek Giricz két góljával felzárkóztak, majd Csizmadia kivédte a csabai nevelésű, Kovács Anna hétméteresét. Az utolsó tíz percben hat gólra is feljöttek a vendégek (27–21), az 58. percben Vida Gergő ismét időt kért.
A látottak alapján megérdemelten nyert a jobb játékerőt képviselő DVSC nyolc góllal a Kelet-magyarországi rangadón. A lila-fehérek a második félidőt döntetlenre hozták, és volt néhány jó egyéni teljesítmény is, erre alapozva kell folytatni a munkát a lányoknak.

Köstner Vilmos: – Elkezdtük a pontgyűjtést, valami elindult jó irányban, de a csapat teljesítménye még nem az igazi! Leginkább magunkat kellett legyőznünk! Az első félidő második felében jól játszottunk, ekkor eldöntöttük a meccset. A második játékrészben taktikusan, okosan kézilabdázott a Békéscsaba. A célunk, hogy a jó periódusunkat minél hosszabbra nyújtsuk.
Vida Gergő: – Nagyon jól kezdtünk jól állítottuk meg a hazaiak gyors lerohanásait. Az első félidő második felében volt egy rossz periódusunk. Szünet után taktikusan jól játszott a csapat, döntetlenre hoztuk a második félidőt Dicséretet érdemelnek fiatal játékosaim, amiért bátran játszottak!