A második félidőre lehet alapozni

Marija Agbaba a BL-szereplő Fradi ellen is felnőtt a feladathoz. Fotó: Milyó Pál

Ahogyan az várható is volt, a Ferencváros vendégeként nem termett pont a Békéscsabai Előre NKSE NB I-es női kézilabdacsapata számára, a szerda esti népligeti bajnoki mérkőzésen. A lila-fehérek az első félidőben túlságosan is tisztelték a házigazdákat, akik ebben az időszakban tetemes előnyre tettek szert, szünet után viszont felnőtt a feladathoz Papp Bálint alakulata.

FTC-Rail Cargo Hungária–EUbility Group-Békéscsabai ENKSE 42–24 (24–10)
NB I-es női kézilabda-mérkőzés. Budapest, 500 néző. Vezette: Ignéczi Ivett, Pánczél-Héjjas Tímea.
Ferencváros: JANURIK – MALESTEIN 8 (2), BÖLK 6, Tomori, Cvijics 3, Lekics, Márton G. 5. Csere: Bíró B. (kapus), Klujber 4 (1), Kisfaludy 4, Hársfalvi 3, Szöllősi-Zácsik 3, Szucsánszki, PAPP D. 4, Stolle 2, Kukely A. Edző: Elek Gábor.
Békéscsaba: Razum – Hajtai 3, Gyimesi, Mayer 1, Bucsi 2, M. AGBABA 9 (2), Andróczki. Csere: Szabó D. (kapus), Borbély, Kukely K. 1, Giricz 1, Horváth G. 1, Vámosi 3 (1), Termány 2, Török, Bencsik 1. Vezetőedző: Papp Bálint.
Kiállítások: 8, ill. 10 perc + Kukely K. az 59. percben kizárva. Hétméteresek: 3/3, ill. 3/3.
Az eredmény alakulása. 3. p.: 2–2; 12. p.: 10–2; 16. p.: 13–3; 21. p.: 18–7; 40. p.: 28–16; 50. p.: 34–19; 57. p.: 39–21.

A csabaiak a meccs elején Marija Agbaba két találatával tartották a lépést a házigazdákkal, ám azután Janurik Kinga gyakran az útjukat állta, a másik kapunál viszont Kisfaludy Anett és Emily Bölk sorra eredményes volt, így a 12. percben már 10–2-es hazai előnyt mutatott az eredményjelző. A vendégek gólcsendjét Termény Rita törte meg, de a pontatlan lövések és az eladott labdák sokasága miatt, Szabó Dóra védései ellenére tovább nyílt a csapatok között az olló. Papp Bálint másodszori időkérése után, a félidő második felében megérkeztek a csabai találatok is. A védekezésük azonban nem emlékeztetett a korábban megszokottakhoz, a Fradi így leggyakrabban könnyű gólokkal növelte tovább az előnyét, és már a szünetig meccsre való alkalommal volt eredményes.
A pihenő jót tett a vendégeknek, akik hosszú támadásokat vezettek, és védekezésben is jobban koncentráltak, ezzel pedig tartani tudták a lépést a zöld-fehérekkel és a 40. percig 4–6-ra hozták a második félidőt. A játékrész középső harmadában azonban ismét akadozni kezdett a csabai gólfolyam, ezt kihasználva a Fradi visszaállította a szünetig kialakított különbséget, a meccs hajrájában pedig még rá is tett egy lapáttal, így végül a várakozásoknak megfelelve, magabiztos győzelmet aratott.
A csabai lányok az év végén túl vannak a kötelező kihívásokon, december 30-án pedig hazai környezetben folytatják, amikor is a Budaörs ellen lényegesen kedvezőbb kilátásokkal léphetnek pályára, mint a Népligetben.
Papp Bálint: – Már az első félidőben eldőlt a mérkőzés. Ellenfelünk rendkívül motiváltan vágott bele a küzdelembe, minden tekintetben nagy különbség volt a két csapat között, mi ezúttal nem tudtuk megközelíteni a valós tudásunkat. Kellemes ünnepeket kívánok mindenkinek!