A rangadó elején és végén vezetett a Tarcsa

Polgár Tibor ezúttal nem dobott gólt, de csapata a második félidőben így is felállt a padlóról Kondoroson

Köröstarcsai sikerrel zárult Kondoroson az NB II-es férfi kézilabda-bajnokság viharsarki rangadója. A vendégek az elején és a végén vezettek, végül egyetlen góllal nyerték a rendkívül sportszerű játékot hozó találkozót. A békési fiatalok gyorsaságukkal nem tudták ellensúlyozni a kunszentmártoniak fizikai fölényét, a kígyósiak viszont meglepően szoros csatára késztették házon kívül az éremre is esélyesnek tartott Makót.

Békési FKC U23–Kunszentmárton KSK 35–38 (17–18)
NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés. Békés, 50 néző. Vezette: Frank, Mucza.
Békés: Fejes – Petrus 1, FEKETE B. 9 (7), Szabó G. 4, Sütő 3, Murányi Á. 3, NOVÁK 7. Csere: Nagy-Gáspár, Vígh (kapusok), Csige 3, Lukács, Kóta 1, Nagy Z. 4, Fábián, Furka. Edző: Beliczay József. A Kunszentmárton legjobb góldobói: Gelley 16 (7), Arany 5, Cselovszki 5.
Kiállítások: 6, ill. 12 perc. Hétméteresek: 8/8, ill. 3/3.
A találkozó elején a békési fiatalok akarata érvényesült (10. p.: 8–4). A folytatásban a rutinos vendégcsapat jól használta ki a fizikai fölényét, a félidő második felére átvette a vezetést, a minimális előnyét meg is tartotta a szünetig. A térfélcserét követően fokozatosan növelte előnyét a Kunszentmárton (39. p.: 19–25). A hazaiak gyors támadásokból többször is visszakapaszkodtak egy találatra, de a gólerős Gelley vezérletével a látogatóknak sikerül megtartaniuk a minimális különbségű fórt.

Kondorosi KK–Köröstarcsai KSK 21–22 (15–10)
NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés. Kondoros, 100 néző. Vezette: Bíró, Gadnai.
Kondoros: SZTANCSIK – Padla, Ambrus 1, PAPP K. 10, Gazsó 2, Kovács A. 2 (1), Ravasz 4. Csere: Szebegyinszki (kapus), Istenes L. 1, Hanyecz, Krajcsovicz 2, Istenes I., Kasnyik V., Kasnyik T. Edző: Kósa Balázs.
Köröstarcsa: PANKOTAI – Molnár K. 1, Polgár T., KECSKÉS 8 (1), Kovács I. 1, OLÁH 5, LŐRINCZI 5. Csere: DOMOKOS (kapus), Kovács L., PAP 2. Edző: Molnár Zoltán.
Kiállítások: 0, ill. 4 perc. Hétméteresek: 3/1, ill. 3/1.
A tarcsaiak lőtték az első gólokat, de azután játékba melegedtek a házigazdák és 10 perc után Papp Krisztián vezérletével fokozatosan elhúztak (17. p.: 10–7). Támadásban mindkét oldalon sok hibát követtek el a csapatok, és a technikai hibák száma is megnőtt, így azután kevés gólt hozott az első félidő, melynek végén jobb koncentrálással ötgólos előnyhöz jutott a Kondoros. Ebből szünet után gyorsan ledolgozott négyet az erőszakosabb védekezésre áttérő vendégcsapat, ami a 40. percre így is visszaállt négyre (18–14). Oláh Gábor sikeres akcióival a félidő közepére megint felzárkóztak a látogatók, és innen már végig kiélezett csata folyt, rendkívül sportszerű keretek között. Az izgalmas végjáték során becsúszott egy-két hiba hazai oldalon, ami ez nem fért bele, a tarcsaiak pontos támadásbefejezésekkel elvitték a két pontot.

Makói KC–Újkígyós KC 31–29 (16–14)
NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés. Makó, 70 néző. Vezette: Sándor Gy., Szabó B.
Újkígyós: ECKER – Harangozó 3, MASA 3, KÁDAS 9, IVANICS 6, Fekete G. 4 (1), Farkas. Csere: KISS N. (kapus), Faragó-Bánfi, Székely, Süli, Marossy, Balázs Á., MEZEI G. 4. Edző: Szabó Zsolt. A Makó legjobb góldobói: Bujtár 9, Árokszállási 5, Miksi 5 (3).
Kiállítások: 6 perc + Tóth J. kizárva, ill. 10 perc. Hétméteresek: 5/5, ill. 4/3.
A tartalékos kígyósiak háromgólos hendikeppel kezdték a mérkőzést, de a 8. percre egalizáltak (4–4). A félidő közepéig fej-fej mellett haladt a két csapat, ekkor egy hármas szériával a házigazdáknak sikerült ellépniük. A legnagyobb fór 14–10-nél mutatkozott, a vendégek Kádas Bálint találataival ezt lefelezték a szünetre. A második félidő is kiélezett csatát hozott, 18–18-as állásnál kezdődhetett minden elölről. A látogatóknak egy alkalommal a vezetést is sikerült átvenniük, de azután ismét fordult a kocka. A nagy kedvvel játszó kígyósiak végig nyílttá tudták tenni a mérkőzést, csak a sorozatos kiállítások pecsételték meg a sorsukat.