A sok hiba megbosszulta magát

Antal Jeniferék elmaradtak a korábbi hetek jó teljesítményétől. Fotó: Facebook/Eszterházy SC

Súlyos vereséget szenvedett a fővárosban az Orosházi NKC NB I B-s női kézilabdacsapata. Herbert Gábor alakulata csupán 20 percen keresztül tudott elfogadható teljesítményt nyújtani a ferencvárosi fiatalok vendégeként, a második félidőt pedig nagyon elrontotta, így a zöld-fehérek méretes „zakót” mértek rá.

Ferencvárosi TC U19–OXXO Energy Orosházi NKC 34–24 (14–11)
NB I B-s női kézilabda-mérkőzés. Budapest, 50 néző. Vezette: Őri Erika, Pozdena Erika.
Orosháza: Bálint – Bíró 3, Márczy 6, Kenyeres 5, Ács 2, Vörös 3, Moharos 1. Csere: Cseh (kapus), Gara, Mikula 1, Antal 2 (1), Papp 1 (1), Horváth B., Patyi. Edző: Herbert Gábor. A Ferencváros U19 legjobb góldobói: Simon 8 (4), Gém 6, Majoros 6.
Kiállítások: 8, ill. 8 perc. Hétméteresek: 6/5, ill. 3/2.

Nagyszerűen kezdték a mérkőzést az orosháziak, Vörös Bettina találatával a 9 percben már 4–1-re vezettek. Két emberelőnyös helyzetet kihasználva szűk negyedórányi játékot követően egalizált a hazai gárda. Moharos Vivien törte meg az ONKC 5 perces gólcsendjét, Bíró Petra duplájával pedig helyreállni látszott a korábbi rend (16. p.: 5–7). A félidő második felében azonban ismét előjöttek a bosszantó hibák és még büntetőt is kihagytak a vendégek, ezt kihasználva a zöld-fehérek átvették a vezetést. A 26. percben 12–9-nél az addigi legnagyobb előnyt építették ki, amit meg is tartottak a szünetig.
A térfélcserét követően az első öt minutában még tartották a lépést a látogatók (16–13), de azután újból előjöttek a technikai hibák és a pontatlanságok. A fővárosi fiatalok közben zsinórban hét gólt dobva nem csak állva hagyták, de a 41. percre tulajdonképpen el is döntötték a mérkőzést (23–13). A végjátékra némileg pontosabbá váltak az orosházi befejezések, de megfelelő védőmunka hiányában a szoros eredmény sem jöhetett össze ezen a napon.
Herbert Gábor: – Gratulálok a kis Fradinak a győzelemhez. Érthetetlen a második félidei szétesésünk, de ez is az én csapatom, mint ahogy az is amikor bravúrgyőzelmeket ért el. Dolgozunk tovább céljaink elérése érdekében.