A Tarcsa pontot rabolt a címvédőtől

Érthetően nagy volt az öröm a tarcsai öltözőben

Egyetlen bravúros pont termett a megyei alakulatoknak az NB II-es férfi kézilabda-bajnokság hétvégi 7. fordulójában. Némi mentségül szolgál, hogy jó képzett ellenfelekkel akadt dolguk. A tartalékos Kondorosnak a Makóval, az Újkígyósnak a szegedi fiatalokkal gyűlt meg a baja, ellenben a Köröstarcsa döntetlenre végzett a listavezető Törökszentmiklóssal, amely pedig emberemlékezet óta nem veszített pontot.

Kondorosi KK–Makói KC 23–39 (11–19)
NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés. Kondoros, 50 néző. Vezette: Hovány, Ubornyák.
Kondoros: Sztancsik – Istenes L. 5, Tóth G. 3, Bai 6, Raffai 2, Arnóczki 3, Horcsák. Csere: Szebegyinszki (kapus), Kasnyik T. 3, Istenes I., Krajcsovicz 1. Edző: Kósa Balázs. A Makó legjobb góldobói: Csányi 13 (4), Maróti 6, Lajtár 5.
Kiállítások: 10 perc + Raffai kizárva, ill. 4 perc. Hétméteresek: 1/1, ill. 6/5.
A tartalékosan felálló Kondoros az első vendéggólra gyorsan néggyel válaszolt, de a 15. percben már újra egyenlő volt az állás. Innen pedig a Makó akarata érvényesült. A sok hibával játszó hazaiak a játékvezetők túlzó ítéleteitől, bosszantó hibáitól is sújtva, egyre reménytelenebb helyzetbe sodródtak. A második félidő elején még sikerült hatgólosra csökkenteniük a hátrányt, de Raffai a 39. percben megkapta harmadik kétpercesét, ami után már csak az volt a kérdés, hogy milyen különbséggel nyernek a vendégek az erőlködő, eredménytelen KKK-val szemben.

Köröstarcsai KSK–Törökszentmiklósi Székács KE 25–25 (15–12)
NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés. Mezőberény, 60 néző. Vezette: Tóth G., Tóth I.
Köröstarcsa: PANKOTAI – KECSKÉS 5, Csige 2, Polgár T. 4, NOVÁK 4, MOLNÁR K. 4, Kovács I. Csere: DOMOKOS (kapus), Oláh 6 (4), Bögre, Répási, Lukács, Pap. Edző: Molnár Zoltán. A Törökszentmiklós legjobb góldobói: Holló 8 (1), Berkes 8 (3), Szollár 3 (3).
Kiállítások: 12, ill. 8 perc. Hétméteresek: 4/4, ill. 9/7.
A hazaiak nagy elánnal vetették magukat csatába a közel másfél éve pontot sem veszítő listavezető ellen, de a gyors góljuk után 5 percet kellett várni a folytatásra. Remek védőmunkával és kapusteljesítménnyel azonban sikerült feltartóztatniuk a kiváló képességű szentmiklósiakat. A folytatásban váltott vezetés mellett haladtak a csapatok, a félidő második felében rendre hazai oldalon volt a minimális előny, amit a szünetre sikerül a legnagyobbra hizlalniuk Kecskés Bencééknek. A térfélcserét követően ismét nehezen lendültek játékba a helyiek, ezt kihasználva a látogatók egy 6–1-es szériával átvették a vezetést. A keményen védekező Tarcsa kettős emberelőnyben zárkózott vissza (18–18) és innen már nem is tudták leszakítani egymást a felek. Izgalmas végjátékban a hazaiak bravúros pontot raboltak az éllovastól.

Pick Szeged U23–Újkígyós FISE 37–27 (17–11)
NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés. Szeged, 50 néző. Vezette: Nagy L., Szekeres.
Újkígyós: Rákóczi – Csatlós, Endrei, Fekete L. 5 (1), Masa 1, MURÁNYI 9, Farkas 1. Csere: KISS N., Mezei (kapus), Mészáros 2, Fekete G. 4, IVANICS 4, Tóth A. 1, Balogh L. Edző: Balogh József. A Szeged legjobb góldobói: Pintér 6, Szűcs 6 (3), Jakovljevic 4.
Kiállítások: 8, ill. 2 perc. Hétméteresek: 5/4, ill. 4/2.
Nem kezdtek jól a kígyósiak, számos pontatlan lövés és eladott labda miatt már a 9. percre jelentős előnyt szereztek a szegedi fiatalok (8–2). A hazaiak kapusa a folytatásban is megbabonázta a vendégek lövőit, ennek hatására a 18. percben már tízre duzzadt a különbség (14–4). Amikor a végjátékban pontosabbá váltak a befejezések és a csereként beálló Kiss Norbert is hatástalanított pár lövést, sikerült zárkózniuk a látogatóknak, komolyabban viszont nem tudták veszélyeztetni a lendületes Tisza-partiak vezetését. Szünet után gyorsan visszaállt a tízgólos különbség (36. p.: 22–12), innen már nem is volt kétséges a találkozó kimenetele. A vendégek becsületére szóljon, hogy az 54. percre ennek a felét sikerült ledolgozniuk (30–25), a végjáték azonban újból a szegediek forgatókönyve szerint zajlott le.