A Vác más szinten kézilabdázott

Tamara Radojevics igazi vezére volt a csabaiaknak, de a tucatnyi gólja is csak cseppnek bizonyult a tengerben. Fotó: Antal János

A papírforma igazolódott a szombati Vác–Békéscsaba élvonalbeli női kézilabda-mérkőzésen. A házigazda Duna-partiak az esélyeknek megfelelően 13 gólos különbséggel verte a sereghajtó viharsarki alakulatot, melynek ezután jönnek soron a sorsdöntő párharcai.

Váci NKSE–EUbility Group-Békéscsabai Előre NKSE 41–28 (22–13)
NB I-es női kézilabda-mérkőzés. Vác, zárt kapuk mögött. Vezette: Fekete Tamás, Tóth Dávid.
Vác: Bukovszky – Diószegi 2, ARON 5, Lakatos, HELEMBAI 6, Kácsor 2, RADOSAVLJEVICS 9. Csere: Bálint (kapus), Szabó L. 6 (6), Hámori 4, Szondi 2, Pálffy 3, Bárdy 1, Szeberényi 1. Vezetőedző: Szilágyi Zoltán.
Békéscsaba: Mistina – Iván 2, Török F. 3, RADOJEVICS 12 (6), Giricz 2, J. Agbaba 1, Szabó P. 3. Csere: Csizmadia, Szabó D. (kapusok), Mitrovics 4, Bucsi 1, Petika, Gyenes, Szabó K. Vezetőedző: Vida Gergő.
Kiállítások: 4, ill. 6 perc. Hétméteresek: 6/6, ill. 7/6.
Az eredmény alakulása. 2. p.: 1–1. 5. p.: 4–1. 10. p.: 8–3. 13. p.: 11–4. 17. p.: 14–6. 21. p.: 16–9. 26. p.: 19–10. 35. p.: 25–17. 39.p.: 27–19. 42. p.: 28–21. 45. p.: 32–22. 51. p.: 37–25. 57. p.: 39–27.

A szombati találkozón a hazaiak vezetőgóljára Radojevics büntetőből válaszolt, ám ezután gyorsan 4–1-re elhúztak a váciak. A folytatásban 5–3-ra feljött a Békéscsaba, ám elég volt néhány figyelmetlenség, és a 10. percben már 8–3-as váci előnyt mutatott az eredményjelző, amikor Vida Gergő időt kért, hogy felrázza csapatának tagjait. A 13. percben hétgólos hazai vezetésnél Csizmadia Fanni állt a lila-fehérek kapujába. A váciak irányították a játékot, akcióikat rendre góllal zárták, így a 17. percben 14–6-os hazai előnyt rögzíthettünk. A folytatásban is házigazdák diktálták a tempót, a vendégeknél Radojevics a 21. percben már az ötödik gólját lőtte, így alakult 16–9-re az állás. A vendégek kapusai gyenge napot fogtak ki, ezt igazolja, hogy a 22. percben már a harmadik Előre hálóőr, Szabó Dóra kapott lehetőséget. A félidő hajrájában őrizte jelentős előnyét a Vác, amely végül kilencgólos vezetéssel mehetett a szünetre.
Fordulás után felváltva estek a gólok, a 35. percben 25–17 volt az állás. A 38. percben tízgólos előnyre tett szert a Vác, ekkor 27–17-et mutatott az eredményjelző. Egy perccel később időt kértek a hazaiak, miután a lila-fehérek zsinórban két gólt lőttek (27–19). Két perc elteltével Vida Gergőnek is volt mondanivalója, és magához hívta tanítványait. A vendégek hét gólra feljöttek (28–21), de ismét többször hibáztak, amit kihasznált a Vác, és a 45. percben már 32–22-re vezetett. A házigazda növelte a tempót, és az 51. percben már tizenkét gól volt az előnye (37–25). A hajrában a váciak négy góljára, hárommal válaszolt az Előre NKSE, így alakult ki a megérdemelt 13 gólos hazai siker.
Győzelmével a Duna-parti alakulat előrelépett a harmadik helyre, a Békéscsaba pedig továbbra is sereghajtó.

Szilágyi Zoltán: – Koncentráltan, fegyelmezetten kezdtünk. A megbeszélt védekezési taktikánk betartásával sikerült könnyű gólokat szerezni és már a szünetig eldönteni a pontok sorsát. Örülök, hogy minden játékosomnak bizonyítási lehetőséget adhattam.
Vida Gergő: – A tabella nem hazudik, reális eredmény született. Ha nem hiányzik két alapemberünk, talán szorosabb lehetett volna a mérkőzés. Sajnos most is rengeteg technikai hibánk volt és a tüzet sem láttam a csapaton. Fontos találkozóink következnek, mindent beleadunk.