A végére maradtak az izgalmak

Az orosháziaknak sikerült visszavágniuk az őszi fővárosi vereségért. Fotó: Facebook/Kispesti NKK

Győzelemmel zárta az NB I B-s bajnokság alapszakaszát az Orosházi NKC női kézilabdacsapata, amely szoros meccset vívott a képtett játékosokból álló Kispesttel. A vendégek az utolsó „töltényig” harcoltak, de végül pont nélkül maradtak, így pedig alighanem lemaradnak a felsőházi rájátszásról.

OXXO Energy Orosházi NKC–Kispest NKK 26–25 (10–9)
NB I B-s női kézilabda-mérkőzés. Orosháza, 150 néző. Vezette: Dulai Ádám, Pisák Bence Károly.
Orosháza: CSEH – BÍRÓ 5, Márczy 5, Ács, Kenyeres 2, VÖRÖS 7 (3), ANTAL 5. Csere: Bálint, Gedó (kapusok), Moharos, Papp, Gara 1, Mikula 1, Horváth B., Patyi 1. Vezetőedző: Herbert Gábor. A Kispest legjobb góldobói: Szabó J. 6, Puskás 5, Szabó E. 4 (1), Barján 4.
Kiállítások: 4, ill. 6 perc + Gazsovics kizárva. Hétméteresek: 4/3, ill. 2/1.

Nehezen lendültek játékba a csapatok, de azután Márczy Tekla vezérletével az orosháziak többször is megtalálták a kispesti kapuba vezető utat (8. p.: 4–1). A vendégek gyorsan időt kértek, és olyannyira rendezték soraikat, hogy az orosháziak technikai hibáit és rontott lövéseit kihasználva, a 17. percben már ők jártak előrébb két találattal (5–7). Herbert Gábor időkérése jótékony hatással volt tanítványai játékára. Bő tíz percen át érintetlen maradt a hálójuk, miközben egy ötös szériával 10–7-re elhúztak. A félidő hajrájában újra előjöttek a hibák, így a látogatóknak sikerült nyílttá tenni a meccset a folytatásra.
Szünet után pontosabbak lettek a játékosok. Egy ideig gólra góllal válaszolt mindkét oldal, így fej-fej mellett haladtak a felek (38. p.: 15–15). A kapuba visszaálló Cseh Roberta védéseinek köszönhetően, a 43. percre először lépett el négy találattal az ONCK (20–16). A fővárosiakat ezúttal már az időkérés sem tudta felpörgetni, a végjátékra mégis maradt egy utolsó „csavar”. Sorozatban több pontatlanság is becsúszott hazai oldalon, a látogatóknak sikerült minimalizálniuk a különbséget (56. p.: 25–24), így mindvégig nyílt maradt a mérkőzés, de azután nagy izgalmak közepette mindkét bajnoki pont Orosházán maradt.
Herbert Gábor: – Gratulálok a lányoknak, nagyot küzdöttek a mai mérkőzésen! Büszkék vagyunk arra, hogy a Keleti csoportban ezzel az értékes sikerrel az alapszakaszban megszereztük a harmadik helyet.