A végjátékban határozottabb volt a Kispest

Márczy Tekla 8 góljával az orosháziak legeredményesebb játékosa volt. Fotó: Antal János

Az NB I B-s női kézilabda-bajnokság 9. fordulójának vasárnapi soroksári mérkőzését szoros csatában elveszítette az orosházi csapat. Herbert Gábor hölgykoszorújának a végjátékig reális sansza volt a pontszerzésre, ám az utolsó 5 percben a kispestiek jobban koncentráltak és kevesebbet hibáztak.

Kispest NKK–OXXO Energy Orosházi NKC 33–31 (15–16)
NB I B-s női kézilabda-mérkőzés. Budapest, 120 néző. Vezette: Dáné Rita, Marton Zsófia.
Orosháza: Cseh – Bíró 3, Maláti, Kenyeres 7, Mikula, Vörös 6 (2), Moharos 2. Csere: Bálint (kapus), Márczy 8, Antal 6 (5), Szabó D., Ács. Vezetőedző: Herbert Gábor. A Kispest legjobb góldobói: Barján 8, Szabó E. 8 (1), Szabó J. 7.
Kiállítások: 14, ill. 4 perc. Hétméteresek: 2/1, ill. 7/7.

Jól kezdtek a fővárosiak a vasárnapi találkozón, a 6. percben már 5–1-re is vezettek, amikor Herbert Gábor időt kért. A vendégek megkezdték a felzárkózást, a 9. percben 6–4-re zárkóztak. Továbbra is az ONKC játszott pontosabban, ennek eredményeként a 15. percben átvette a vezetést (7–8). Hazai időkérés sem tudta megfékezni Márczy Tekláékat, a 24. percben négy gól volt a előnyük, de a szünetig sikerült felzárkóznia a Kispestnek.
Fordulás után hosszú időn keresztül felváltva estek a gólok, a 39. percben 19–18-ra átvette a vezetést a hazai együttes. A vendégek 22–21-re fordították, de a Kispest a korábbi békéscsabai átlövő, Barján Bianka vezetésével a 45. percben kétgólos előnyre tett szert (24–22). Nagy csata folyt a pályán, az ONKC a 48. percben visszavette a vezetést (24–25). Izgalmasan alakult a hajrá, egyik csapat sem tudott jelentősebb előnyt szerezni, az 54. percben 28–28 volt az állás. Az 57. percben Szabó Edina hétméteresből betalált (31–30), és egy orosházi játékost kiállítottak a játékvezetők. Az emberelőnyt kihasználta a hazai együttes, és újabb gólokat szerezve eldöntötte a mérkőzés kimenetelét.
Herbert Gábor: – Gratulálok a Kispestnek! Nagyon hullámzó volt a játék, a megbeszéltekből nem tartottak be a lányok mindent. Az utolsó öt percben dőlt el a mérkőzés sorsa.