A végjátékra alább hagyott a figyelem

Vörös Bettináék a félidők végén engedtek ki, ezért maradtak pont nélkül. Fotó: Szepesi Áron

Váratlan vereséggel indult az orosházi NB I B-s női kézilabdacsapat új évada. A vasárnapi találkozón az újonc PEAC együttese vitte el mindkét pontot az Eötvös-csarnokból. A fiaskó azért is bosszantó, mert a hazaiak a találkozó jelentős részében vezettek, az egyetemisták csak a végén fordítottak.

OXXO Energy Orosházi NKC–Pécsi EAC 21–23 (13–11)
NB I B-s női kézilabda-mérkőzés. Orosháza, 300 néző. Vezette: Gulybán Olivér, Juhász Dániel.
Orosháza: Bálint – Ludvig 1, Vörös 7, Kenyeres 1, Mikula 1, Gara 3, Bíró 1. Csere: Szőke, Cseh (kapusok), Ács, Repák 3, Jáhn, Baráth 4, Bedron, Patyi, Iván. Edző: Morva Zoltán. A Pécs legjobb góldobói: Gál-Hámori 5, Horváth V. 5.
Kiállítások: 6, ill. 10 perc. Hétméteresek: 7/5, ill. 4/2.

Szép gólokat láthatott a publikum, nyolc minuta után 5–3 állt az eredményjelzőn. Ekkor ritmust váltott a házigazda és tíz perccel később már 8–4-re lépett el. Ennél tovább azonban nem nyílott az olló a csapatok között, a jobban nem sikerült meglépni, noha a PEAC több passzív utáni, szerencsés góllal tartotta magát, sőt két találatra felzárkózott a félidő végéig.
A második játékrész is nehezen indult a házigazdák számára. Öt perc alatt egyszer lőttek kapura, több technikai hibát vétettek, amit a vendégek pillanatok alatt megbüntettek és kiegyenlítettek. Ekkor Baráth Berta és Repák Dóra góljaival megint az ONKC-nál volt az előny, sőt úgy tűnt megnyugodhatnak, hiszen a 47. percben 20–15-re sikerült elhúzniuk. Ez többek között a Bálint Annát váltó Szőke Szonjának is volt köszönhető, aki heteseket, átlövéseket és ziccereket is hárított. Az utolsó hét percre kanyarodva ismét visszakapaszkodott a Pécs, az orosháziak elbizonytalanodtak. Öt perccel a vége előtt először vezetett a PEAC és innen már nem volt visszaút, az újonc megnyerte a találkozót.
Morva Zoltán: – Fiatal játékosaink teljesen elizgulták a mérkőzést. A vereség egyik okát ebben kell keresni a másik pedig az, hogy nagyon gyenge támadójátékkal rukkoltunk elő. Amire egész héten készültünk, azt nem tudtuk megvalósítani. Iván Emese hiányát megéreztük.