A vesztesnek is kijárt a dicséret

Gyimesi Kitti óriási munkát végzett a védekezésben, de a támadásokból is kivette a részét. Fotó: Milyó Pál

Két hónap után az ötszörös Bajnokok Ligája-győztes Győr ellen folytatta bajnoki szereplését a Békéscsabai Előre NKSE NB I-es női kézilabdacsapata. A lila-fehérek a szerdai találkozó háromnegyedében erőn felüli teljesítménnyel tartották magukat, a végjátékra azonban a fáradtság jelei ütköztek ki rajtuk, ezzel együtt vállalható vereséget szenvedtek.

Győri AUDI ETO KC–EUbility Group-Békéscsabai ENKSE 36–24 (15–11)
NB I-es női kézilabda-mérkőzés. Győr, 1150 néző. Vezette: Kovács-Sebők Stefánia, Vastag-Réti Rebeka Réka.
Győr: TOFT – Faluvégi, NZE-MINKO 8, Oftedal 2, BROCH 5, Hansen 3 (1), Fodor 3. Csere: Solberg (kapus), Schatzl 4, Ogonovszky 2 (1), Farkas E., Farkas J. 2, Győri-Lukács 2, Blohm 5, Faluvégi. Vezetőedző: Martin Ambrosio.
Békéscsaba: RAZUM – Hajtai, GYIMESI 3, MAYER 4, Bucsi, M. AGBABA 7 (2), Horváth G. Csere: Szabó D. (kapus), Borbély 1, Kukely K. 1, Giricz, Andróczki 2, Vámosi 2, Termány 2 (1), Török 1, Bencsik. Vezetőedző: Papp Bálint.
Kiállítások: 0, ill. 6 perc. Hétméteresek: 5/2, ill. 3/2.
Az eredmény alakulása. 12. p.: 5–5; 18. p.: 8–5; 21. p.: 9–7; 23. p.: 11–7; 32. p.: 18–12; 37. p.: 20–15; 44. p.: 24–19; 50 p.: 31–21.

Bátran és harcosan kezdett a csabai csapat, Marija Agbaba eredményességével 10 percen át tartotta minimális előnyét. Sandra Toft védéseivel fordítottak a győriek a félidő közepét átlépve, ezt követően állandósult a két-három gólos hazai előny. A vendégek dicséretére szóljon, hogy továbbra is töretlen kedvvel küzdöttek, és Marina Razum bravúrjaival partiban tudtak maradni. A gondjaikat inkább csak az okozta, hogy Agbabán kívül nem igazán akadt, de így is vállalható eredményt értek el szünetig.
A második játékrész elején a házigazdák kissé ráijesztettek a csabaiakra, de azután ismét felvette a kesztyűt Papp Bálint csapata, és a félidő derekáig nem engedte 5 gólnál jobban ellépni ellenfelét. Az utolsó negyedórában azonban kezdtek fáradni a lila-fehérek. Elmaradoztak a válaszaik, ezt kihasználva az ETO Yvette Broch vezérletével az 50. percre megduplázta az addigi előnyét, amit meg is tartott a meccs végéig. A vereség ellenére az előrés lányok minden tőlük telhetőt megtettek a tisztes eredmény elérése érdekében, amit sikerrel teljesítettek.

Martin Ambrosio:
– Gratulálok a jól játszó Békéscsabának, amely különösen mérkőzés első felében nyújtott nagyszerű teljesítményét. Köszönöm a vendégeknek a kemény, sportszerű játékot. Rosszul kezdtünk, nem tudtuk megállítani az ellenfél átlövőit, amikor pedig sikerült kilépnünk rájuk, jól játszották meg Mayer Szabinát. Szünet után sikerült ritmust váltanunk, ezzel biztosítottuk be a sikerünket.
Papp Bálint: – Az első félidőben szép eredményt tudtunk elérni, sokáig megvalósítottuk, amit szerettünk volna. Azután sajnos megfutott bennünket a Győr, de a csapatom így is becsülettel helytállt, ezért dicséret illeti a lányokat.