A viharsarki csapatok fekete hétvégéje

Tóth Szabolcs jó játékkal és három góllal rukkolt ki a Mezőtúr ellen. Fotó: V. Csuvarszki Ella

A Köröstarcsa már egy hete lejátszotta, a további három viharsarki együttes pedig hétvégén tudta le az NB II-es férfi kézilabda-bajnokság 18. fordulójára kisorsolt mérkőzését. Sajnos a játéknap nem hozott szerencsét, hiszen pont nélkül maradt valamennyi érdekelt.

Békéscsabai BDSK–Törökszentmiklósi Székács KE 27–29 (12–12)
NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés. Békéscsaba, zárt kapuk mögött. Vezette: Juhász I., Szilágyi G.
BDSK: TAKÁCS – KÁDAS 6, Tárnyik 1, Radojevics 3, BAGDI 4, FEKETE L. 6, FARKAS B. 4. Cserék: Mézes (kapus), Vlcskó 2, Tárnyik 1, Márton, Fekete G. 1, Csige, Tóth A., Mezei. Edző: ifj. Skaliczki László. A Törökszentmiklós legjobb góldobói: Holló 8 (1), Szollár 7 (6), Csanádi V. 6.
Kiállítások: 10, ill. 6 perc. Hétméteresek: 0, ill. 8/7.
Hosszú idő után léphetett ismét teljes kerettel pályára a „Belvár”, amelyre így sem várt könnyű kihívás a bajnoki cím várományosa ellen. A hazaiak azonban nagyon „felszívták magukat” és remek védekezéssel, illetve nagyszerű kapusteljesítménnyel döntetlenre hozták az első félidőt. A vendégek csak a játékrész közepén tudtak meglépni 3 góllal, de sikerült visszazárkózniuk Fekete Lászlóéknak. A második játékrész tükörképe volt az első 30 percnek. Drámai nagy küzdelem folyt a pályán, bár ekkor már felpuhultak a védelmek, azért minden egyes gólért alaposan meg kellett küzdeniük a csapatoknak. 20–19-nél még a hazaiaknál volt az előny, amikor a félidő derekán egy hármas szériával fordult a kocka. A csabaiak a meccs utolsó negyedében is mindent megtettek a pontszerzés érdekében, de a szentmiklósiak hathatós játékvezetői segítséggel, eredményesen őrizték meg az egy-két gólos fórjukat.

Makói KC–Kondorosi KK 36–21 (22–6)
NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés. Makó, zárt kapuk mögött. Vezette: Hovány, Ubornyák.
Kondoros: Sztancsik – Istenes L 3, Krajcsovicz 1, Raffai 4, Tóth 6, KASNYIK V. 7, Istenes I. Csere: Kasnyik T. Edző: Kósa Balázs. A Makó legjobb góldobói: Kovács 6, Gazsó 6, Szilágyi 6.
Kiállítások: 2, ill. 6 perc. Hétméteresek: 1/1, ill. 3/1.
Hamar eldöntötte a mérkőzést az esélyesebb makói csapat. A változatlanul erősen foghíjas vendégek nehezen találták a góllövési lehetőségeket és a hazaiak folyamatos lerohanásait sem tudták megakadályozni. A sok hibát kíméletlenül büntető Maros-parti együttes az első félidőben mérkőzésre való gólt szerzett. A második játékrészben már sokkal kiegyensúlyozottabb volt a játék. A KKK többször sikerrel állította meg a hazaiak lerohanásait, és góllal is tudta zárni támadásait, erejéből viszont már csak a különbség tartására futotta.

Mezőtúri AFC–Békéscsaba DKSE 33–25 (19–11)
NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés. Mezőtúr, zárt kapuk mögött. Vezette: Móré, Pásztor.
DKSE: Kecskeméti – Kéri I. 1, Gábor 2 (1), Benkő 3, Kocsor, Murányi B. 6, Tusjak 3. Csere: Újfaluczki (kapus), NÉMETH 2, Bai, Szabó Zs. 1, MURÁNYI Á. 3 (1), Kéri B. 1, TÓTH Sz. 3, Pap, Novák. Edző: Vólent János. A Mezőtúr legjobb góldobói: Zvolenszki 7 (2), Kovács T. 5, Sütő 4, Papp K. 4 (1), Zalai 4.
Kiállítások: 10 perc + Sütő kizárva, ill. 8 perc. Hétméteresek: 3/3, ill. 5/2.
Az első negyedóra a lendületesebben kezdő Mezőtúré volt (9–4). A félidő közepén egy időre feljavultak a csabai fiatalok, de a végjátékban megint a rutinos házigazda akarata érvényesült, amely tetemes fórt szerzett magának a folytatásra. A második játékrész elején megkezdték a felzárkózást a látogatók, de a játékuk meglehetősen hullámzott ezen a napon. Ezt kihasználva a hazaiak a 48. percre 11 gólra növelték az előnyüket, amit csak a végén sikerült kozmetikáznia Vólen János legényeinek.