A zsebükben érezhetik a hatodik helyet

Az orosházi játékosok öröme érthető, hiszen egy közvetlen riválist fektettek két vállra. Fotó: Antal János

Az orosházi női kézilabdacsapat eltérő félidők után eredményesen pótolta az NB I B-s bajnokság őszi 3. fordulójából elnapolt mérkőzését. Herbert Gábor alakulata a szünetben még háromgólos hátrányban volt Hajdúnánáson, de azután erősíteni tudtak, sikerükkel pedig az utolsó játéknaptól függetlenül alighanem véglegesítették a hatodik helyüket a Keleti csoportban.

Hajdúnánás SK–OXXO Energy Orosházi NKC 21–25 (14–11)
NB I B-s női kézilabda-mérkőzés, Hajdúnánás, 100 néző. Vezette: Barna Viktor Bálint, Kovács Bence.
Orosháza: CSEH – Bíró, MALÁTI 9, Tóth S. 2 (1), Mikula 1, Vörös 3, ANTAL 4. Csere: Gedó (kapus), NEMES 6, Szabó D., Kenyeres, Moharos, Ács. Edző: Herbert Gábor. A Hajdúnánás legjobb góldobói: Szabados 7 (4), Tar 5 (1).
Kiállítások: 4, ill. 12 perc. Hétméteresek: 10/6, ill. 5/4.

Az orosháziak kezdtek jobban a szerda esti találkozón, és a 3. percben 2–0-ra vezettek. A hazaiak erősíttek, és több kimaradt vendéghelyzet után a 8. percben átvették a vezetést (3–2). A nánásiak lendültben maradtak, és a 15. percben három gólos előnyre tettek szert (7–4), amikor Herbert Gábor időt kért, ami használt, hiszen az orosháziak a 22. percben 8–7-re felzárkóztak. A félidő hajrája a hajdúságiaké volt, így a szünetben 14–11-es nánási vezetést mutatott az eredményjelző.
Fordulás után jól kezdett a ONKC, és a 37. percben 14–14-re egyenlített, amikor a hazaiak edzője, Molnár András időt kért. A félidő közepén az orosháziak átvették a vezetést (43. p.: 15–17). Az 50. percben kétgólos orosházi előnynél (17–19) Herbert Gábor időt kért, és meghatározta az utolsó tíz perc taktikáját. A vendégek erősítettek, és az 56. percben már öt góllal vezettek (18–23), s végül magabiztosan négy góllal nyerték a találkozót. A második félidei jó játékával megérdemelten fordított az ONKC.
Herbert Gábor: – Büszke vagyok a lányokra, remek teljesítményt nyújtottak. Örülök, hogy nagy betűs emberekkel dolgozhatok együtt.