Akadtak jó periódusok a hazai rajt során

A csabaiak küzdeni akarását nem érheti szemrehányás. Fotó: Milyó Pál

Nem sikerült a hazai debütálás a Békéscsabai Előre NKSE NB I-es női kézilabdacsapata számára. Papp Bálint alakulata hullámzó teljesítményt nyújtva, 8 góllal maradt alul a három ex-csabai játékossal felálló váciakkal szemben.

EUbility Group-Békéscsabai ENKSE–Praktiker Vác 20–28 (10–13)
NB I-es női kézilabda-mérkőzés. Békéscsaba, 500 néző. Vezette: Horváth Péter, Marton Balázs.
Békéscsaba: Razum – Horváth G. 1, Török F., Bucsi 1, MAYER 4, Gyimesi 2, Kukely K. 2. Csere: Szabó D. (kapus), GIRICZ 2, M. Agbaba 4 (1), Vámosi 3 (1), Borbély, Termány 1. Edző: Papp Bálint.
Vác: Bukovszky – Diószegi 2, Ferenczy 1, HELEMBAI 2, KURZORA 10 (3), MARINCSÁK 5, Schatzl Natalie 2. Csere: Csizmadia (kapus), Kovalcsik, BALLAI B. 4, Kovács A., Ballai A. 2, Bánfai, Világos. Edző: Herbert Gábor.
Kiállítások: 14, ill. 8 perc. Hétméteresek: 3/2, ill. 6/3.
Az eredmény alakulása. 10. p.: 2–5; 21. p.: 7–5; 27. p.: 10–10; 39. p.: 13–20; 48. p.: 17–21; 53. p.: 18–25.

A váciak kezdtek lendületesebben, a kapusuk védéseit kihasználva 5–2-es vezetésre tettek szert a 10. percre. A folytatásban azonban számos technikai hibát követtek el, és a 10 minutás gólcsendjüket kihasználva, 7–5-re fordított a Békéscsaba. A meccsnek ebben a szakaszában a hazaiak rutinos játékosai vitték a prímet. A lendület a játékrész finisére hagyott alább, 10–10-es állást követően már csak váci gólokat láthatott a publikum, ebben élen járt az ex-csabai Marincsák Nikolett, aki duplázott a végén.
A három találatnyi különbség szünet után hamarjában hétre növekedett. Ekkor rendre Kuczora Csenge állította megoldhatatlan kihívás elé a házigazdákat (11–18). A 39. perc táján azonban ismét „kifogyott a szél a váciak vitorlájából”. Újabb 9 perces gólcsendjük arra volt jó, hogy 17–20-ra visszazárkóztak Mayer Szabináék. Jött is menetrendszerűen Herbert Gábor időkérése, ami jótékony hatással volt a Duna-partiak játékára. Az utolsó 10 perc megint róluk szólt, a friss erők hazai oldalon nem tudták az addigi minőséget nyújtani.
Papp Bálint: – Nem igazán tudtunk mit kezdeni a váciak két kulcsemberével, húsz dobott góllal egyébként is nehéz mérkőzést nyerni. Megérdemelten győzött az ellenfél, mi is küzdöttük, de ez egyelőre ebben az osztályban kevés.