Alárendelt szerepkörben

A 9 gólig jutó Kukely Anna elemében volt, de ezúttal nem igazán akadt méltó társa támadásban. Fotó: Antal János

Sajnos a fiatal békéscsabai csapatnak a hazai pálya sem jelent előnyt az NB I-es női kézilabda-bajnokságban. Vida Gergő tanítványai a pontvadászat 6. fordulójából  szerdán pótolt találkozón meglehetősen alárendelt szerepet játszva, súlyos vereségbe szaladtak bele  a Váccal szemben, így 10 meccs alapján is pont nélkül áll.

EUbility Group-Békéscsabai Előre NKSE–Váci NKSE 25–39 (9–20)
NB I-es női kézilabda-mérkőzés. Békéscsaba, Evangélikus Sportcsarnok, zárt kapuk mögött. Vezette: Altmár Kristóf, Horváth Márton.
Békéscsaba: Mistina – Andróczki 2, Iván 2, TÖRÖK F. 5, J. Agbaba 2, KUKELY A. 9 (1), Kukely K. Csere: Szabó D., Csizmadia (kapusok), Giricz 1, Bucsi 1 (1), Petika 3, Szabó P., Szabó K. Vezetőedző: Vida Gergő.
Vác: Bukovszky – Diószegi 4, Hámori 2, Helembai 2, Lakatos R. 3, KÁCSOR 6, RADOSZAVLJEVICS 8. Csere: Bálint A. (kapus), Bárdy 1, Szabó L. 4 (2), Szeberényi 4, Szondi 4, Pálffy 1. Vezetőedző: Szilágyi Zoltán.
Kiállítások: 8, ill. 6 perc. Hétméteresek: 2/2, ill. 2/2.
Az eredmény alakulása. 10. p.: 2–6. 16. p.: 4–9. 20. p.: 5–13. 26. p.: 7–18. 35. p.: 13–26. 42. p.: 18–28. 49. p.: 19–32. 57. p.: 24–38.

A lila-fehérek a már tőlük megszokott nagy elánnal vetették bele magukat a játékba, de a támadásaikba rengeteg hiba csúszott, sorozatban eladták a labdát, kapkodtak, a gyors indítások után pedig a váciak egyetlen légiósának, Radoszavljevicsnek kis túlzással csak be kellett „sétálnia” a kapuba. A 10. percben 6–2-re vezetett a Vác, és az amúgy türelmes emberként ismert Vida Gergőnél el is szakadt a cérna, az időkérésnél kemény hangon teremtette le tanítványait. Bucsi Lilit küldte be irányítani, de a védekezést magas szinten művelő váciakat csak ritkán tudták hibára kényszeríteni.
A csabaiak igyekeztek lépést tartani vendégeikkel, de a hibák nem csökkentek, a látogatók pedig általában nem hibáztak. Kácsorék a játékrész közepére már nyolcgólos előnyt építettek ki, és a legkisebb jelét sem lehetett látni, hogy a csabai lányok összeszedik magukat. Bátran cserélhetett az amúgy szűkösebb 13 fős keretéből Szilágyi Zoltán, a váciak vezetőedzője. Edzőmérkőzéssé szelídült a találkozó, a csabaiak sokszor tanácstalanul passzolgatták a labdát a váci védelem előtt, hátul pedig hiába próbáltak keményen védekezni, a vendégek legtöbb próbálkozása sikerrel zárult.
Csodát már nem lehetett várni a csabai lányoktól, ám azt igen, hogy megnyugszanak annyira, hogy játékuk pontosabbá válásával esetleg még szűkítenek is a hátrányon és nem hagyják lubickolni a vendégeket.
Kicsit letisztultabbá vált a lila-fehérek játéka, végigjátszották a figurákat, nem jelentett meglepetést, hogy 28–18-as váci vezetésnél Szilágyi Zoltán kért időt. A váciak örömkézilabdát játszottak, a csabaiak célja csak az lehetett, hogy legalább jelentősen ne növekedjen tovább a két csapat közötti különbség.
A negyven gólt ugyan nem érte el a váci alakulat, de gy is nagy magabiztossággal kerekedett vendéglátói fölé.

Vida Gergő: – Sikerült jól segítenünk a váciak felkészülését a nemzetközi kupára. Már az elején kimaradtak a ziccereink, melyek után rendre gólokat kaptunk. Innentől kezdve már formaság volt a találkozó és a második félidőben látottaknak sem tudtam örülni, hiszen ekkorra a Vác már valamennyire kiengedett.
Szilágyi Zoltán: – Agresszívabb, hatékonyabb volt a védekezésünk. Jól vettük fel az átlövőiket, labdákat szereztünk, ami meghatározta a mérkőzés képét, nagy előnyre tettünk szert az első félidőben. A támadójátékkal végig elégedett voltam, a védekezésünkkel a második félidőben már kevésbé.