Algyői tornagyőzelem az OXXO Kupán

Kenyeres Barbara számára idő előtt ért véget a döntő. Fotó: Antal János

Algyői sikerrel zárult vasárnap Orosházán a nyolc NB I B-s női kézilabdacsapat részvételével lebonyolított OXXO Kupa felkészülési torna. A három napos rendezvény zárómérkőzésén a második vonal újoncának számító Tisza-parti alakulat kiváló első félidei játékkal nagyon magabiztos győzelmet aratott a házigazdák felett.

OXXO Energy Orosházi NKC–Levendula Hotel FKSE Algyő 23–31 (10–16)
Felkészülési női kézilabda-mérkőzés. Orosháza 120 néző. Vezette: Pánczél-Héjjas Tímea, Kránitz Andrea.
Orosháza: Bálint, Cseh (kapusok) – Mikula 1, Netye-Tóth 2, Moharos, Vörös 2, Herjeczki-Antal 6, Szabó D., Ács O., Kenyeres 2, Bíró 2, Márczy 4, Papp E., Szöllősi, Maláti 4. Edző: Herbert Gábor. Az Algyő legjobb góllövői: Vass 5, Nyikolajenko 5.
Kiállítások: 10, ill. 6 perc. Hétméteresek: 7/6, ill. 2/2.

Az algyőiek a negyedik percben már három találatnál jártak, amire hazai részről Vörös Bettinának volt egyedül válasza. A kilencedik percre összejött a fordítás (5–4), de a továbbiakban fej-fej mellett haladt a két gárda. A 18. percben még 8–7-es hazai előnyt jegyezhettünk, de a játékrész utolsó tíz perce a vendégeknek sikerült lényegesen jobban.
A fordulás után hazai oldalon visszatért a pályára a kezdőcsapat és hét perc alatt négy gólt faragott le a hátrányából. A 35. percben Kenyeres Barbara sérülés miatt kivált a játékból, Csáki Zsófia szabálytalansága pedig kizárást ért. A védekezés jól működött hazai oldalon ebben az időszakban, és mögötte Cseh Roberta is jó teljesítményt nyújtott. Ennek hatására az 54. percben 24–23-ra felzárkózott az ONKC, de ennél közelebb már nem került, mert közben felemésztette az energiáját.
Herbert Gábor: – Gratulálok az Algyőnek, mert megérdemelten nyerték meg a döntőt. Ma jobban kézilabdáztak, mint mi. Az első félidő első felében jól játszottunk, utána sebességben és érzelemben alulmaradtunk. A második játékrészben ezt sikerült visszahozni, sajnos Kenyeres Barbi sérülése után túl is pörögtünk. Pozitívum, hogy a csapat visszajött jelentős hátrányból.
Az OXXO Kupa végeredménye: 1. Levendula Hotel FKSE Algyő, 2. OXXO Energy Orosházi NKC, 3. Mohács TE, 4. Csurgói NKC, 5. Hajdúnánás SK, 6. Gárdony-Pázmánd NK, 7. Szent István SE, 8. Csepel DSE.
Különdíjasok. Legjobb kapus: Pusztai Petra (Csurgó). Gólkirálynő: Rittlinger Lotti (Mohács). Legtechnikásabb játékos: Netye-Tóth Sára (Orosháza).