Az Eger most még más szint

Herbert Gábor együttese nem játszott rosszul, de az egriek ellen extrára lett volna szüksége. Fotó: Antal János

Első idei vereségét szenvedte el az orosházi női kézlabdacsapat, amely az NB I B-s pontvadászat Keleti csoportja éllovasává előlépő Eger ellen maradt alul hazai környezetben. A viharsarki alakulat hiába játszott jól, a látogatók könyörtelenül lecsaptak a hibáira.

OXXO Energy Orosházi NKC–Eszterházy SC Eger 24–33 (12–18)
NB I B-s női kézilabda-mérkőzés, Orosháza, zárt kapuk mögött. Vezette: Győr Ádám, Hadas Dávid Sándor.
Orosháza: Cseh – Bíró 2, Maláti 6, Tóth S. 2 (2), Mikula 3, Márczy 2, Moharos 1. Csere: Gedó (kapus) 1, Magó, Kenyeres 2, Nemes 1, Vörös 1, Szabó D., Antal 1, Ács, Horváth B. 2. Edző: Herbert Gábor. Az Eger legjobb góldobói: Bató 7 (3), Kiser 5, Szecsődi 5 (2).
Kiállítások: 6, ill. 4 perc. Hétméteresek: 3/2, ill. 5/5.

A szombat esti találkozón a bajnoki címre is esélyes vendégek kezdtek jobban, az 5. percben 2–1-re vezettek. A hazaiak erősítettek, és két perc alatt 3–3-ra egyenlíteni tudtak. A folytatásban felválva estek a gólok, rendre a vendégeknél volt az előny (11. p.: 5–6). A 14. percben Mikula góljával 8–8-ra egyenlítettek a hazaiak, sőt Antal góljával a vezetést is átvették. A szeghalmi származású, ifj. Zsadányi Sándor által irányított egriek a 21. percben háromgólos előnyre tettek szert (10–13), amikor Herbert Gábor időt kért. Mindez azonban nem sokat használt, hiszen a jó erőkből álló vendégek növelni tudták az előnyt, és a 26. percben már 16–12-re vezettek, sőt a szünetre már hatgólos egri előnnyel mehettek a csapatok.
Fordulás után az ONKC négy gólra felzárkózott (36. p.: 15–19), ám elég volt néhány figyelmetlenség, és a 39. percben már hét gól volt (15–22) az egriek előnye, amikor Herbert Gábor kénytelen volt kikérni második idejét. A folytatásban a vendégek biztosan őrizték az előnyt, míg az ONKC támadásban sokat hibázott. A 45. percben ifj. Zsadányi Sándor is időt kért, hogy az utolsó negyedórára felkészítse csapatát. A hajrában tízgólosra nőtt a különbség (55. p.: 21–31), amikor utolsó idejét is kikérte Herbert Gábor. A látottak alapján az egriek teljesen megérdemelten nyertek, az ONKC pedig elvesztette idei veretlenségét.

Herbert Gábor: – Jobban tetszett a mai játékunk, mint a múlt heti. Egy jobb csapattól szenvedtünk vereséget, csak azt sajnálom, hogy a végére kilenc gól lett a különbség, pedig szorosabb is lehetett volna.