Az első békési siker házon kívül

Fedor Bence és Laufer Gábor jól megszórta a vecsésieket. Gapixfotó

Az NB I B-s férfi kézilabda-bajnokság 7. fordulója pénteki mérkőzésén értékes győzelmet aratott Üllőn a Békési FKC együttese. Padla József alakulata több kiváló egyéni teljesítménynek köszönhetően, a második félidei játékával verte, a találkozó előtt pontazonossággal álló Vecsés együttesét.

Vecsés SE–Optimum Solar-Békési FKC 32–37 (16–16)
NB I B-s férfi kézilabda-mérkőzés. Üllő, 100 néző. Vezette: Hornyik Zsolt, Zörgő Róbert.
Békés: TAKÁCS – LAUFER 7, HASZILLÓ, HORVÁTH L. 9, DÁVID 2, Szász 3, FEDOR 8. Csere: Borbély, Kiss O. (kapusok), Varsandán 1, Hrabák 3, Mezei 4, Rusznák, Novák, Kovács R., Kovács Sz. Edző: Padla József. A Vecsés legjobb góldobói: Kavin 9, Schmidt 5, Zakics 5.
Kiállítások: 22 perc + Antal az 59. percben kizárva, ill. 10 perc. Hétméteresek: 4/4, ill. 1/1.

Az első tíz perc során egyik fél sem tudott egy gólnál nagyobb előnyt szerezni, ám ekkor a hazaiak hibáit kihasználva kezdett ellépni a békési együttes (16. p.: 6–9). Kölcsönös időkérések után a félidő végéig állandósult a vendégek egy-két gólos fórja. Az utolsó percben fordított a Vecsés, de a szünetre döntetlennel vonulhattak a játékosok. A térfélcserét követően is folytatódott a kiélezett csata, ám rendre a vendégek jártak előrébb. A 40. percben Mezei eredményességével építettek ki először háromgólos fórt. Jól támadott a BFKC, így a lazább védőmunka ellenére a félidő második felében tovább nyitotta az ollót (50. p.: 26–31). Bár a Vecsés próbálta rendezni sorait a végjátékra, háromnál közelebb nem tudott kerülni. A megyei alakulat az első őszi idegenbeli sikerét könyvelhette el.
Padla József: – Nagy szükségünk volt már erre a sikerre, aminek erőt kell hogy adjon a folytatáshoz. Gratulálok az egész csapatnak, értékes győzelmet arattunk.