Az élvonalban vághat vissza a Békéscsaba

Sz öt góljával Borbély Márta társbérletben lett a meccs legeredményesebb csabai játékosa. Fotó: Antal János

Vereséggel zárta az NB I B-s női pontvadászatot a Békéscsabai Előre NKSE bajnok kézilabdacsapata, amely pénteken délután egy fordulatokban gazdag, változatos mérkőzésen maradt alul minimális különbséggel a NEKA fiataljaival szemben. A balatonboglári rangadónak már nem volt különösebb tétje, hiszen az utolsó forduló eredményétől függetlenül mindkét gárda visszajutott az élvonalba.

NEKA–EUbility Group-Békéscsabai ENKSE 22–21 (9–10)
NB I B-s női kézilabda-mérkőzés. Balatonboglár, 250 néző. Vezette: Sándor György, Szabó Balázs.
Békéscsaba: Szabó D. – Iván 5, Török, Bucsi 1, Mayer, Kukely A. 3, Kukely K. Csere: Madera-Domokos, Csizmadia (kapusok), Borbély 5, Giricz 4, Gyimesi, Szögi 3 (2), Andróczki, Bencsik, Zsemberi. Vezetőedző: Papp Bálint. A NEKA legjobb góldobói: Csíkos 8, Varga E. 4.
Kiállítások: 4, ill. 6 perc. Hétméteresek: 2/2, ill. 2/2.

A rangadót a házigazdák kezdték motiváltabban (10. p.: 7–1). A csabaiak nehezen vették fel a meccs ritmusát, bár a védekezésük javult Papp Bálint időkérését követően, támadásban továbbra is rengeteg pontatlanság csúszott a játékukba, tucatnyi perc telt el dobott gól nélkül, és még a 20. minutában is csak háromnál jártak Kukely Anna duplája révén (7–3). A félidő utolsó harmadában a rutinos játékosok pályára lépése meghozta az áttörést. Sorra találtak be a csabaiak, és Giricz Laura eredményességével a 28. percben először vezettek 8–9-nél. Az akadémisták támadójátéka nem tudott érvényesülni a taktikus vendégekkel szemben, így fordulhatott elő, hogy az első 10 perc után mindössze kétszer vették be Szabó Dóra kapuját.
A szünetben erőt gyűjtöttek a fiatalok a folytatásra, amely ismét az ő elképzeléseik szerint alakult. A remekül játszó Csíkos Luca jóvoltából a 38. perc elejére 14–11-es előnyre tettek szert. Innen még visszajött egy gólra a Békéscsaba, ám azután a félidő közepéig állandósult a 3-4 gólos különbség a csapatok között. Papp Bálint tanítványa 20–16-ról kezdték meg a visszazárkózást, és zsinórban négy találattal az 54. percre egalizáltak (20–20). Az időközben beálló fiatal Madera-Domokos Claudia majd tíz minután keresztül eredményesen védte meg a viharsarkiak kapuját a góltól, ám azután őt is „megtörték”. Az 57. percben 22–20-as hazai vezetésnél jött a menetrendszerű csabai időkérés, de a játék minősége nem javult tőle, így végül izgalmas finisben a NEKA játékosai zárták győzelemmel az évet, az Előrének a bajnoknak járó erkölcsi siker maradt a jutalma.
Papp Bálint: – Nehezen vettük fel a ritmust, de miután megtaláltuk, szoros mérkőzést tudtunk játszani. A második félidőben ha a kritikus pillanatokban jobb döntéseket hozunk, akkor kedvezőbb eredmény is születhetett volna, ezzel együtt a heti előzmények után amit tudtunk, kihoztuk a meccsből. Dicséret illeti a lányokat a küzdésért.