Az ONKC döntőzik a hazai tornán

Az orosházi lányok alapcsapatukkal jól hozták le a Pécs elleni mérkőzést. Fotó. Horváth Bence/OrosCafé

Bejutott a döntőbe a hazai rendezésű Mindentis Kupa felkészülési tornán az Orosházi NKC NB I B-s női kézilabdacsapata. Morva Zoltán alakulata a szombati erőpróbán egyetlen góllal múlta felül újonc ligakonkurensét, a Pécsi EAC együttesét, így vasárnap 15.15 órától a Pázmánd-Gárdony alakulatával mérkőzhet az első helyért.

OXXO Energy Orosházi NKC–Pécsi EAC 30–29 (17–12)
Felkészülési női kézilabda-mérkőzés. Orosháza 100 néző. Vezette: Kovács Gergő, Papp Béla András.
Orosháza: Bálint – Ludvig 3, Baráth 2, Kenyeres 7, Mikula 2, Iván 8, Bíró 3. Cserék: Cseh, Szőke (kapusok), Ács, Gara, Jáhn, Bedron, Repák 2, Prozlik, Patyi 3. Vezetőedző: Morva Zoltán. A PEAC legjobb góldobói: Pocsay 7, Pál 7.
Kiállítások: 10, ill. 6 perc. Hétméteresek: 5/5, ill. 1/1.

Négy csapat részvételével zajlik a hétvégén a Mindentis Kupa. Az ONKC szombaton délután, a korábban Orosházán is edzősködő Papp László irányította PEAC ellen lépett  pályára az Eötvös-csarnokban. Az első félidő egyértelműen a házigazdákról szólt, akik folyamatosan növelték az előnyüket. A legnagyobb különbség a 28. percben alakult ki (16–9), de ebből a szünetig faragni tudtak az egyetemisták.
A folytatásban sem igazán történt változás. A 43. percig felváltva estek a találatok, ezt követően egy jó szakaszt produkált az Orosháza. Zsinórban négyszer volt eredményes, Iván Emese góljával már 27–19-re vezetett. Morva Zoltán most is megadta a lehetőséget a fiataloknak. Ebben a szakaszban akadozott a játék, ezt kihasználva a baranyaiak fokozatosan zárkóztak, de egy gól megmaradt a tetemes előnyből a lefűjásig.
Morva Zoltán: – Ötven percig jól játszottunk. Támadásban sokat fejlődtünk az eddigiekhez képest, a védekezésünk viszont felpuhult, a megállító faultokat hiányoltam. A holnapi meccsen az a célunk, hogy az eredményes támadójátékunk mellett megtaláljuk a formánkat védekezésben is.

A nap másik mérkőzésén: Pázmánd-Gárdony NKK–Levendula Hotel FKSE-Algyő 32–30.

A Mindentis Kupa vasárnapi menetrendje:
Bronzmérkőzés: Pécsi EAC–Levendula Hotel FKSE-Algyő (13.30)
Döntő: Oxxo Energy Orosházi NKC–Pázmánd-Gárdony NKK (15.00)

Az ifjúsági torna szombati eredményei: Szeghalom–Vasas 42–29, Vasas–PEAC 34–26, Orosháza–Szeghalom 23–29.