Az Újkígyós nyerte az évnyitó megyei rangadót

A kondorosi siker azt jelzi, hogy az újkígyósiak komolyabb szerepre készülnek a tavalyinál

A 2022-2023-as évad során négy csapat képviseli a megyét az NB II-es férfi kézilabda-bajnokság Dél-keleti csoportjában. A Békési FKC nevezte az utánpótlását, az Újkígyós viszont hasznot húzott abból, hogy a megyei pontvadászatból nem volt jelentkező. Ha már így alakult, nyomban igazolta „életképességét”, hiszen simán megnyerte a kondorosi megyei derbit. A tarcsaiak nem boldogultak az egyik bajnokaspiránssal, a BFKC fiataljai viszont eredményesen debütáltak.

Békési FKC U23–Berettyó MSE 31–28 (13–12)
NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés. Békés, 50 néző. Vezette: Kovács G., Papp B.
Békés: FEJES – Petrus, Fekete B. 4 (2), Lukács, Rusznák 1, Murányi Á. 2, Novák 1. Csere: NAGY-GÁSPÁR (kapus), CSIGE 9 (1), Kóta, SZABÓ G. 5 (2), Nagy Z. 3, Sütő 3, Fábián, Ritter, Furka 3. Edző: Beliczay József. A Berettyóújfalu legjobb góldobói: Dávid 6, Fekete M. 6, Ulics 5 (4).
Kiállítások: 14, ill. 8 perc + Dávid kizárva. Hétméteresek: 7/5, ill. 9/
A felnőttek között debütáló békési együttes az első negyedórában megilletődötten játszott (5–9), azt követően viszont felnőtt a feladathoz és a félidő végére a vezetést is átvette. Szünet után a 41. percig kiélezett csata folyt (20–20), a meccs utolsó harmadában azonban a házigazda fokozatosan növelte előnyét (53. p.: 29–23), így egy viszonylag kényelmesebb hajrával is otthon tartotta a két bajnoki pontot.

Mezőtúri AFC–Köröstarcsai KSK 36–30 (19–16)
NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés. Mezőtúr, 100 néző. Vezette: Kovács I., Simó.
Köröstarcsa: Pankotai – Kovács L., POLGÁR T. 10, Kecskés 5 (2), KOVÁCS I. 5, Molnár S. 1, Lőrinczi 2. Csere: Domokos (kapus), Bögre, OLÁH 6, Lukács 1, Pap. Edző: Molnár Zoltán. A Mezőtúr legjobb góldobói: Zvolenszki 10 (3), Murányi B. 5, Bella 4 (1), Kovács T. 4.
Kiállítások: 4, ill. 4 perc. Hétméteresek: 4/4, ill. 2/2.
Nehezen lendültek játékba a tarcsaiak, de Polgár vezérletével a 13. percre megfordították a találkozó eleji háromgólos hátrányt (5–7). A félidő második felében ismét akadt egy jó periódusa a Mezőtúrnak, amikor 4 gólos előnyt épített ki, ebből hármat eredményesen tartott meg a szünetig. A térfélcserét követően a létszámban és minőségben is jobban álló házigazdák egyre magabiztosabbá váltak. A 49. percre alakították ki a legnagyobb különbséget (33–23), a tarcsaiak innen zárkóztak vissza a végjáték során.

Kondorosi KK–Újkígyós KC 24–31 (9–13)
NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés. Kondoros, 80 néző. Vezette: Bozó, Mezei.
Kondoros: Sztancsik – Istenes L. 1, Ambrus 1, Papp K. 2 (1), PADLA 11 (4), Kovács A. 2, Ravasz 3. Csere: Szebegyinszki (kapus), Gazsó, Zahorecz 2, Horcsák, Sárosi 1, Krajcsovicz, Istenes I., Kasnyik V. 1, Kasnyik T. Edző: Kósa Balázs.
Újkígyós: KISS N. – HARANGOZÓ 4, Lipták G., FEKETE L. 6 (1), IVANICS 3, FEKETE G. 4 (1), FARKAS 4. Csere: Ecker (kapus), KÁDAS 7, Balázs Á. 2, Masa 1, Hegedűs. Edző: Szabó Zsolt.
Kiállítások: 12, ill. 10 perc. Hétméteresek: 5/5, ill. 4/3.
A jelentősen átalakított kondorosi csapat 2–1-nél volt utoljára előnyben, onnan az állandóságot képviselő vendégek átvették a vezetést és vele a mérkőzés irányítását. A kígyósiak eredményességének a jó védőmunka volt a kulcsa, a 23. percre megszerzett legnagyobb előnyből (5–10) négy gólt sikerült megtartania szünetre. A második félidő elején még fellángolt a KKK, de azután majd tíz minután keresztül gólképtelennek bizonyult (41. p.: 11–17). Az időkérés sem használt, mert a kígyósiak stabilan „lőtávon kívül” tudták tartani a házigazdákat, sőt az 54. percre 20–27-es állásnál kialakították a legnagyobb különbséget, így a megyei derbi nyugodt mederben ért véget.