Bajnoki címet ünnepelhet az Előre NKSE

A 19 éves Bencsik Bojána jó játékkal és 6 góllal hálálta meg edzője bizalmát. Fotó: Antal János

Két körrel az NB I B-s női kézilabda-bajnokság felsőházi rájátszása zárása előtt eldőlt, hogy a Békéscsabai Előre NKSE együttese aranyéremmel térhet vissza az élvonalba. A lila-fehérek szombat délelőtt a Pénzügyőr SE vendégeként léptek pályára a fővárosban, és szoros meccsen, a második félidei jobb teljesítménnyel biztosították be a megérdemelt bajnoki címet.

Pénzügyőr SE–EUbility Group-Békéscsabai Előre NKSE 24–28 (12–13)
NB I B-s női kézilabda-mérkőzés. Budapest, 150 néző. Vezette: Dulai, Pisák.
Békéscsaba: CSIZMADIA – Andróczki 1, Török 1, KUKELY A. 10 (4), MAYER 3, Gyimesi 1, Borbély 1. Csere: Szabó D. (kapus), BENCSIK 6, Bucsi 2, Szögi, Iván 1, Kukely K. 2, Zsemberi. Vezetőedző: Papp Bálint. A Pénzügyőr legjobb góldobói: Hudra 9 (4), Tóth A. 6.
Kiállítások: 2, ill. 10 perc. Hétméteresek: 4/4, ill. 4/4.

A szombati matiné első félideje kiegyenlített, szoros csatát hozott. A lelkes házigazdák a 12. percben Hudra Enikő negyedik góljával 6–5-re alakították az állást. A lila-fehérek mestere, Papp Bálint Bencsik Bojánát küldte a pályára, aki meghálálta a bizalmat, rendre betalált, így a 19. percben 6–8-nál a fővárosiak edzője, Csenki Judit időt kért. Mindez használt, hiszen két perc alatt egyenlített a Pénzügyőr, mi több a 24. percben 10–9-re fordított. Izgalmasan alakult a félidei végjáték, de az utolsó másodpercben Kukely Klára gólja révén békéscsabai előnnyel térhettek pihenőre a csapatok.
Fordulás után is szívósan tartották magukat a házigazdák, a 35. percben 15–16 volt az állás. A lila-fehérek gyors két gólja után nyomban időt kért a Pénzügyőr trénere, hogy megfékezze a csabaiak lendületét. A 45. percben Mayer találatával először járt négy góllal ellenfele előtt az Előre NKSE (17–21). A vendégek stabilan tartották a különbséget. Bár a fővárosi együttes az 51. percben feljött két gólra (21–23), a vendégek hamarjában visszaállították a régi rendet (54. p.: 21–25). A találkozó végjátékában már a lilák akarata érvényesült, az őket elkísérő szép számú szurkoló nagy ünneplésben részesítette a lányokat, akik sikerükkel a bajnoki címet is bebiztosították.
Papp Bálint: – Küzdelmes mérkőzés volt, az ellenfél végig nagyon jól harcolt. Gratulálok a lányoknak a bajnoki címhez, és az egész éves munkához, köszönjük a csapatot elkísérő szurkolóink, és a szülők támogatását. Még két mérkőzésünk van a szezonból, azokon szeretnénk folytatni a mostani szériát.