Becsúszott az első vereség

Dávid Márk biztos kézzel értékesített helyzeteit. Gapixfotó

Balatonfüreden, a helyi akadémistákkal szemben szenvedte el első bajnoki vereségét a Békési FKC NB I B-s férfi kézilabdacsapata. A legmagasabban jegyzett viharsarki egység az 5. fordulóra eső vasárnapi mérkőzésén 3 góllal maradt alul a házigazdákkal szemben.

BFKA Balatonfüred–Optimum Solar-Békési FKC 29–26 (17–13)
NB I B-s férfi kézilabda-mérkőzés. Balatonfüred, 100 néző. Vezette: Dulai Ádám, Pisák Bence Károly.
Békés: Takács – Hrabák 1, Haszilló 2, Varsandán 2, DÁVID 7, Kovács R. 1, Fedor 2. Csere: Borbély, KISS O. (kapusok), Laufer 2, Horváth L. 1, Szász 3, Novák, Árpási 1, Mezei 4 (2). Edző: Padla József. A Balatonfüred legjobb góldobói: Szmetán 10, Vári 6 (1), Kovács B. 6.
Kiállítások: 2 perc + Szmetán kizárva, ill. 8 perc. Hétméteresek: 4/1, ill. 2/2.

Jobban kezdett a Békés, 5–2-es előnyre tett szert az elején. Tíz percig tartott ez a lendület, 6–6-nál azonban egalizált a házigazda. A félidő középső szakaszában sok volt pontatlan támadás a vendégek részéről, ezt kihasználva a fürediek 12–9-re elhúztak a 21. percre. A szünetig tartósan megmaradt a 2-3 gólos különbség, sőt a végén négyre nőtt.
Érdemben a második félidő első harmadában sem változott meg a játék képe, bár a hazaiak támadó-potenciálján „eret vágott” Szmetán Máté kizárása a hirtelen felforrósodott hangulatban. Ebből erőt merítve a békésiek 23–22-re felzárkóztak a 45. percre. Innen tovább szorosan alakult a meccs, 25–25-nél megcsillant a pontszerzés lehetősége is, végül azonban a jól összpontosító házigazdák bírták jobban a hajrát.
Padla József: – Hiányoztak a csapatból a jó teljesítmények, emiatt veszítettük el a veretlenségünket. A feladat adott: pénteken idehaza ki kell köszörülnünk a csorbát.